Hírek:

Fontos tudnivalók a migrációval kapcsolatban, kérlek olvasd el:

A régi fórumról áthozott hozzászólásoknál a felhasználó neve adatvédelmi megfontolásokból véletlenszerűen generált értékekre lett  lecserélve. Ez akkor tud a valódi értékre visszaállni, ha az adott felhasználó a régi fórumon nyilatkozik, hogy beleegyezik az adatainak az új fórumra továbbításához, majd ezután itt a régi felhasználónevével és email címével regisztrál.
8~20 óra között, 1~30 percen belül megtörténik a jóváhagyás, 30 percenként ellenőrizd email fiókodat (SPAM-ot is) mindenképp kapsz mail-t, a sikeres regisztrácioról, vagy a hibáról és, hogy mi a teendőd.
Nézd meg  "A régi fórumról, az új fórumra költözés útmutatót."
A régi fórumon használt email címmel de más felhasználói azonosítóval érkező regisztrációs kérelmek törlésre kerűlnek.

Main Menu

Vectric

Indította gaben, 2024 április 09, 16:51

Előző téma - Következő téma

2am4nwzib

.[#kacsint]

  

zdf49me4z

Végül, még ha koránt sem zökkenőmentesen ,de elkészült az alkatrész.

  

zdf49me4z

Üdvözletem ismételten sikerült falakba ütköznöm így a segítségeteket kérném.
A probléma a következő :Hogyan lehet egy csövet úgy kivágni mind ahogyan egy 4 tengelyes megmunkálás során a maró szár tenné tehát a csövet forgatja a 4.tengely miközben a maró X- ben mozog. Youtubon egyetlen egy  olyan videot találtam melynél ilyen  jellegű lesz a végeredmény de nem akarom elhinni hogy erre az egyszerű dologra nincs normális megoldás. A csatolt kép a már említett videoban használt technika alapján készült. Tehát 1. létrehozok egy görbét a hengeren 2.készítek egy furatot 3. ezt a furatot kiosztom a görbe mentén 100x 4. mivel nálam egy nagy kör van  kivágva a belső megmarad részt törlöm.
Segítségeteket előre is köszöntem.

  

remrendes

En a Lofted Cuttal probalnam meg. 4 segedegyenes kell 90 fokonkent sugar iranyban. A ket szelso helyzetben levok a kozepvonalon talalkozzanak.

vadember

Inventort használok, de egy kaptafára készülnek ezek a tervező programok.

-A henger felező síkján létrehozol egy rajzsíkot, erre rajzolsz egy a maró átmérőjének megfelelő kört.
-Létrehozol egy ezzel párhuzamos a henger falát érintő rajzsíkot
-erre rajzolsz egy az előzővel koncentrikus kört a kívánt átmérővel
-loft parancsal összekötöd és kivágatod a nem kívánt részt

D.Laci

Talán még nem késő "megtérned".
A Rhino lenne a te barátod az ilyen feladatokhoz.
A Project Curves és a Pull Curve parancsok.

http://docs.mcneel.com/rhino/5/help/en-us/commands/pull.htm

Az előző furatkiosztásos problémádat könnyen meglehet vele oldani.

000000000

Gondolkozz egy picit!
Ha azt szeretnéd, hogy a nagy csövön egy olyan áthatási felület keletkezzen, mintha azon átmenne egy kisebb henger, akkor ezt olyan CNC megmunkálással, amikor a 4. tengelyt forgatod és X, Y-t lineárisan mozgatod, nos ekkor ezt NEM tudod megvalósítani, bármit is mutasson a virtuális csicsavilág grafikád a monitoron.
Ehhez kellene ez ötödik (forgó tengely) is gépeden!

000000000


vadember

Úgy tűnik ,hogy ő pont nem ezt akarja. Nem párhuzamos oldalú furatot akar. Azt egy egyszerű körinterpolációval is létre hozhatná forgató nélkül.

000000000

"Nem párhuzamos oldalú furatot akar."
Na majd akkor elmondja egész pontosan, mit akar.

"Azt egy egyszerű körinterpolációval is létre hozhatná forgató nélkül."

Ez se így van teljesen, mert bizonyos D/d viszonynál illene Z ben is lekövetni az áthatást. Egyébként a marószerszám teljes dolgozó része se biztos hogy elég, másrészt a szerszám a változó elhajlási deformációja miatt törhet, vagy borzalmas lesz a megmunkált felület érdessége, pontossága.

remrendes

Szerintem ez igy nem jo Inventorban sem. Igy egy tolcser alaku kivagast kapsz.

zdf49me4z

Üdvözletem előszór is szeretném megköszönni hogy próbáltok segíteni de úgy látszik megint nagyon sikerült félreértenünk egymást. ((ezek szerint nem fogalmazok eléggé pontosan egyértelműen ezen mindenképp igyekszek a közeljövőben változtatni)).
Mivel most nem itthonról írok igy az illusztrációt később fogom pótolni.
Először is én pont hogy egy későbbiekben egyszerűen gyártható elemet próbálok megtervezni ezért is nem teljesen értem pl. Robsy hozászolását a ""csicsavilágról""
Hogy is nézne ki a gyártás és az milyen felületet ad amit most nem tudok megrajzolni?
Egyik megoldás hajtott szerszámmal ellátott eszterga: be van fogva a tokmányba a cső. A hajtott szerszámbefogóbán egy hosszlyuk maró van ez a főorsó tengelyvonalára merőleges irányba áll. 1.lépés átfúrja a darabot ((igen igen lehetne pl kemény fémfuroval először kezdőfuratot csinálni haggyuk most ezt)) 2. A darab forgatásával (( C tengely)) és a szerszám Z irányú elmozdulásával ((semmi XYZ akármicsoda mozgatások AB forgatások semmi ilyen)) kimarja a formát ((igen ami marad beesik ilyen megmunkálásnál figyelni kell nehogy megszoruljon a beesés miatt a szerszám stb )) Ennyi
Másik megoldás pl 3 tengelyes függőleges marógép 4 tengellyel melyen tokmány van a müvelet pedig ugyan az. Annyi különbséggel hogy itt a maro x vagy y ba mozog annak fügvényében hogy miként van rogzitve az asztalon a 4. tengely.

000000000

Semmit nem írsz az adatlapon magadról. Ki vagy te, mivel foglalkozol? Tanultál ábrázoló geometriát, szakrajzot, áthatási görbe szerkesztést? (Én 1975 tájékán tanultam alapfokon először ezekről egy gépészeti szakközép iskola szakrajz óráin úgy 1976 környékén, aztán az egyetemen egy kicsit magasabb szinten ábrázoló geometria órákon.)
 
Van egy olyan érzésem, hogy a korod vagy a képesítésed miatt ezek a körzős, vonalzós, trigonometriai papír, ceruza alapú dolgok kimaradtak az életedből, és így egy picit "elvarázsolt" monitor világban élsz, és nem a műszaki valóságban.

Aztán jó lenne, ha tisztába lennél egy jobbsodrású szabványos koordinátrendszerrel is, mert bizony akkor nem írnál ilyen sületlenséget:
"A darab forgatásával (( C tengely)) és a szerszám Z irányú elmozdulásával ((semmi XYZ akármicsoda mozgatások AB forgatások semmi ilyen)) kimarja a formát"

zdf49me4z

Robsy igen tanultam ábrázoló geometriát habár nem vitatom ,hogy nyilván nem olyan szinten mid ahogyan valószínűleg ön. Viszont szó sincs és nem is volt áthatásokról.
Sikerült találnom egy videót melyben 1:30 tol látható hogy én mit is szeretnék két különbséggel 1. én nem a henger palástjára vetített téglalap kontúrját akarom megmarni hanem más kontúrt 2. Az esetemben a kiindulási darab egy cső amit átmarnák.

1:30 mp től 1:40 mp ig. Amúgy foglalkozásom maros 3 tengelyes gépen kisebb bonyolultságú egyedi alkatrészek gyártásával foglalkozom helyszíni műhely programozással ((fanuc vezérlés manual guide ciklusok hagyományos iso G kod és egyszerű makró programozása mellett.))

vadember

Igazad van. Napközben nekem is eszembe jutott, hogy így nem az a forma lesz amit kért.