Hegesztés, forrasztás

Indította gaben, 2024 április 09, 16:01

Előző téma - Következő téma

ajpwg6jrn

Ebből a listából a Jasic tűnik jónak.

89457mhs3

Sziasztok!

Valakinek Panasonic hegesztőrobot kopóalkatrészek?
Esetleg robotprogramozás oktatás?

Köszönöm!

zn322bpyk

Én is sokat küzdöttem az aluval.
Az én gépem:Powermaster
azért erre esett a választásom mert átláthatóbbnak tartom az analóg potis vezérlését,nincs menürendszer,ránézel és látod mi hol áll épp rajta.
A 30% AC balansz indulásnak jó lehet, a frekvencia 100-120Hz között volt nálam a nyerő,de ez anyagvastagság függő erősen.
A wolframból én pirosat használok,a felület tisztítás drótkefézés valóban nagyon fontos momentum,külön drótkefét használj aluhoz. És zsírtalanítsd a felületet pl. acetonnal.
Ha gondolod akkor szívesen átszaladok hozzád és segítek próbálkozni [#nevetes1]

zwnavt8rw

Könnyelmű ígéret :D
Még lehet élek vele!

Mondjuk ez a rengeteg tekerentyű megrémít, bár állítási lehetőség az enyémen is van egy marékkal :)

Most egyenlőre sikerült belőnöm de az előkészítési tanácsokat köszönöm, vannak még hiányosságok alu hegesztés terén...
Igyekszem pótolni, úgy hogy még lehet kereslek vele! :)

i4hh37hcw

Sziasztok!

Csak azért szólok bele, mert amatőrként túl vagyok a kezdeti szenvedéseken, és nem a profik szemével látom.
Szintén sok tekerentyűs komoly AWI gépem van. 200db hegesztett alkatrészt kellett csinálnom 100db saját tervezésű autós tablettartóhoz. Ezt csak a méret miatt írom. Komoly esztétikai követelmény volt, céges meló. Nekem 2 olyan tapasztalatom lett, ami sokat segített az első pár darab után. Modjuk 10x30x200mm-es anyagra kellett 30mm hosszú 30mm átmérőjű hengert hegesztenem.
Az egyik, hogy türelemmel ki kell várni, amíg látható pocsolya képződik, és akkor kell kezdeni a hozaganyag adagolást. Ezt ki kell várni, sok idő lehet.
A másik, hogy érdemes spórolni a gázzal és az idővel. Én az 5. után az alkatrészeket egy rögtönzött gázforrasztós "kemencében" előmelegítettem, miközben a másik párt hegesztettem. Sokkal könnyebb és gyorsabb volt. Persze tisztítás, és figyelem, mert ha túlhevül, megroggyanhat.
Szóval a harmadik, hogy annyira jó hővezető az alu, hogy a hegesztés helyét nehéz felmelegíteni, mert az egész anyag melegszik, elmegy a hő Kecskemétig. Viszont az előmelegített  vagy túl sokáig hegesztett anyag pont ezért meglepően nagy részen megrogyhat. A gyors oxidáció miatt csak az ív környezetében fénylik, ezért nem látszik, hogy már 10-15mm-re is az olvadás határán van.  Tehát szerintem kár az AWI géppel sokáig melegíteni nagy térfogatú anyagot, viszont figyelni kell a túlmelegedésre is.

Nem ellentmondva a tőlem sokkal tapasztaltabbaknak!

  

i4hh37hcw

Ugy tudom, hogy a piros elektróda tóriumot tartalmaz, ezért a használata közben sugárzó anyag kerül a levegőbe. Ez önmagában sem egészséges, viszont belélegezve hosszú távon roncsolja a lágy szöveteket. Én visszavittem ezeket, és kértem másikat. Vissza is vették, mert tudtak erről a problémáról. Azt mondták, hogy régi szakik ragaszkodnak hozzá, mert könnyű használni, nem marad a nyakukon. Viszont a komoly légcserére ők is odafigyelnek.

Én meg inkább kértem másikat. Minek kockáztassak?

zwnavt8rw

Köszönöm ezt a leírást is, minden apróság hozzátesz a jobb eredményhez!

rcx8mzy

A piros (WT20) elektródák 2% tóriumot tartalmaznak. Használat közben stabil a cucc, elenyésző mennyiség párolog.
A nagyobb baj (hobbi szinten meg főleg :D) köszörülés közben van, ekkor már jelentős mennyiség tud finom szemcse formájában a levegőbe kerülni.

i4hh37hcw

Sziasztok!

Az AWI hegesztéssel kapcsolatban a J-Steel által kezdett témához szólnék. A téma az 1826-os hozzászólással kezdődött.[#t248p1826#]

Én is belefutottam egy olyan helyzetbe, hogy a csere után a kapott palack menete nem volt jó. Szerencsére nagyobb menettel kaptam, mint a reduktorom, így nem lehet rátekerni. Fordított esetben mivel a menetemelkedés azonos, könnyen megtéveszthetett volna, és a nem elég erős menetes kötés nem biztos, hogy ellenállt volna a 200 bárnak.
Reklamálás helyett elkeztdem utána nézni, hogy mi történt, így találtam az említett bejegyzésre is. Érdemes odafigyelni azoknak, akik Argont vagy Ar/Co kevert gázt használnak. Úgy tűnik, hogy a gyártók és egyben forgalmazók egyszerre használják a magyar MSZ 5992 (1/2" jobb gázmenet) és a német DIN 477 Nr.6 (W21,8x1/14"jobb menet) csatlakozást a palackokon. Találtam olyan palackot, amin jó fénynél látható volt a 21,8, de épphogy olvasható módon, és nem volt utalás arra, hogy ez a csatlakozó mérete. 10-12 palack közül egy ilyet találtam. Mivel a palackot plombálva kapjuk, némileg szerencse, hogy milyen menettel kapjuk meg.
Ezen az oldalon láthatók a szabványok, javaslom a letöltését:https://gazpalack.hu/gazpalackok_szelepcsatlakozasai
Több céggel beszéltem, akik mind saját verziót mondtak, hogy miért a saját menetük a megfelelő, de okosabb felkészülni arra, hogy szembesülhetünk ezzel. Ha valakinek lötyög a hollandi anya, ne húzza meg! Nem lesz biztonságos mert nem összeillő menetek vannak. Ha majdem rákap, de végül mégsem sikerül rátekerni, ugyanez a szitu ellenkező előjellel.

Nem olcsó, de veszek egy második reduktort is. Az eddig használt a 1/2"-os, most lesz egy W21,8-os is. Így nem áll a munka napokig, nem veszekszem ok nélkül az eladóval, ő meg nem utál ki a boltból.
Sokáig kerestem átalakító közdarabot, de nem találtam csak pont fordítottat, azaz ha a másik menetes reduktorom lenne, ahhoz passzolna. Aztán azt is mondták, hogy lehet, hogy ilyen nyomáson az sem lenne biztonságos. Lehet, a 200 BAR nem vicc. Az már lehet egy pneumatikus ágyú.

b4dyv0ga

Felrakó hegesztéssel kapcsolatban szeretnék útmutatást kérni. Gabonaroppantó hengerek felújítása a cél. A hengerek felülete szegmentált. A felújítandók gyakorlatilag simára koptak már.
Az lenne a kérdésem, hogy a kopófelülethez milyen elektródát lenne célszerű választani? A hengerek öntvényből készültek. Sajnos nem sikerült kideríteni, pontosan milyen öntvényből.

  

zwnavt8rw

Így képről talán szürke öntvény
Viszont a kopásállóság ezek szerint fontos, lehet érdemes lenne valami más anyagból újra elkészíteni az egészet... Öntvény hegesztés mindig eléggé lutri...
Inkább felszórás kellene, csak nem tudom öntvény esetében lehet e ilyet művelni.

afjybsise

Tudtommal lehet, mondjuk, hogy a felszórt anyag milyen lehet, arról nincs infóm, de talán tényleg ez lenne a leghatékonyabb megoldás.

bwm784wiu

Fémporszórás lehet a megoldás. Nem tudom mennyiért csinálják, de maga a szóróanyag is elég húzós. Interneten találhatók cégek, bizonyosan segítenek.
 Ugyan nem ismerem az összes körülményt az alkatrésszel kapcsolatban, de jó lehet akár egy ráhúzott hegeszthető anyagú persely is. Arra pedig lehet majd felrakó elektródával hegeszteni. Sokkal kopásállóbb lesz a felület és bármikor felújítható. 20 mm körülinek tűnik a falvastagság. Abból le lehet esztergálni kisebb átmérőre és kell gyártani hozzá szoros illesztéssel egy  perselyt. A külsőt melegítve a belső alkatrészt hűtve kell összeszerelni.

b4dyv0ga

Utána olvastam a témának. Van egy érdekesség. A hengerek felülete kopás esetén is "porózus", érdes kell maradjon. Fényes, simára kopott felület esetén nem hatékony a folyamat. Sajnos nincs nálam a fotó a minimális átmérőre kopott hengerekről. Azokon szépen látszik ez rusztikus felület. Ennek az öntvénynek ez a sajátossága. Emiatt talán a fémszórás ami szóba jöhet. Megfutom ezeket a köröket is. Köszönöm!

8irerv4i

https://www.facebook.com/reel/1096209575061443

Szabad innét linkelni ?
Hű de jó lett volna ez ,még tavaly is ........ :)