Épül a gépem ::: Kelepeisz Lajos

Indította gaben, 2025 február 26, 08:02

Előző téma - Következő téma

s2ptiv3t

Nem feltétlenül ragaszkodok hozzá, csak azt már nézegettem, és elég érthető, azért érdekelne az jobban. Csak egyszerűen nem tudom hogy kapcsoljam össze a programot a vezérlővel.

9a8r3iviv

A grbl 1.1-et feltöltöd az uno-ra /rengeteg youtube videó van róla/,
utána használod , nyilván a megfelelő beállításokat elvégzed ,

9a8r3iviv

ITT IS le van írva , sőt még ez a program se rossz , de a lényeg hogy mindhárom programhoz ez kell aztán eldöntöd , hogy fizetni is akarsz-e érte.

s2ptiv3t


s2ptiv3t

Sziasztok!

Mai, (mire is jó még a kék lézerünk) rovat.
Úgy néz ki hamarosan elviszik a gravírozó gépem, így még gyorsan megcsináltam ezt a kis adaptáló darabot az állványos fúrógép új kapcsolójához. 3mm-es fekete plexiből kivágva 2W-os lézerrel 1 menetből, vitte szépen elsőre, én jómagam meglepődtem, de mint lehet látni szépen kivágta.

      

s2ptiv3t

Szép estét mindenkinek!

Házvásárlás miatt már egy jó ideje nem tevékenykedtem a fórumon, de hogy mégis mutassak valami életjelet, megmutatok egy projektemet ami már lassan 1 éve készül, de most úgy érzem szinte minden felkerült, szinte.
Ez egy kompresszor lenne, érdekessége a tartály, ami egy 23kg-os PB palack ami ~50l felel meg, gyárilag 25Bar-ra nyomáspróbázott, én ebbe 3db menetes csonkot (1/2") hegesztettem AVI-val, és a csap kúpos menetét fúrtam át ugyan csak 1/2"-ra, minden csonk 6mm falvastagságú, és jól begyökölt több menetben hegesztet, a levegőt egy teljesen felújított IFA W50 sűrítő tölti, felújítást is magam végeztem, a légsűrítőt még talán itt vettem a fórumon, sőt biztos. A váz 40x40-es Bosch profil, ezzel nagyon egyszerű volt megcsinálni, és piszok stabil lett, a motornak egy 1,5kW 3f motort használtam, amúgy minden van rajta, mind a nagyokon tehermentesítő szelep, biztonsági szelep, stb... a kompresszort 9 bar-ig engedem termelni amit könnyedén meg is tesz, hamar feltolja, egyetlen rákfenéje talán a levegő előkészítő ennek repedt a vízgyűjtő tartálya, ezért egy picit ereszt, ehelyett akarok majd egy gyári új előkészítőt venni, amúgy már egy jó ideje használom, azért is poros, sáros egy picit. Nagyjából ennyi, teszek ide pár képet, hátha valaki ihletet kap. [#nyes]

          

s2ptiv3t


uph5fcryd


wdctpb5az

Frankó, okos gondolat ez a gégecsöves cucc, így a hűtése is biztosított a csőnek, szinte gyári. Van hozzá présed (vagy ez nem az a típus, amit a napkollektorokhoz használnak)?

vyvk7xm7

Biztos sokáig szolgál majd, megelégedésedre. Vannak benne egyedi megoldások.
Tartós és esztétikus, kompresszorra való légszűrőt találni nehéz.

Meglepő, hogy keretbe foglaltad a tartályt. A legtöbb esetben közvetlenül a tartályra építve látom a készülékeket.
Miben láttad szükségét a keretnek?

Az elektromos dobozban gondolom mágneskapcsoló, esetleg védelmek kaptak helyet.
Nem lett volna egyszerűbb a motort közvetlenül kezelő nyomáskapcsoló használata?

A gégecső is érdekes választás. Ide többnyire spirálbordás regisztercsövet tesznek, egyirányú lejtéssel.
Ebben is fog hűlni a levegő és kicsapódik belőle a nedvesség.
De Te tettél rá egy hurkot, amiben összegyűlik a kondenzálódott víz.
Ez nem jelent majd problémát?

A gázpalackban összegyűlt víz leereszthető az alján egy csappal, vagy csavarral?

s2ptiv3t

Köszönöm nektek az elismerést!

Kedves Bicska!
Ezt acél gégecsőnek hívják, a vízvezeték szerelés minden terén használható, mivel rozsdamentes,  könnyen odahajtható bárhova, és bírja a nagy hőt, nyomást. Viszonylag olcsónak mondható, csak kell hozzá egy peremező szerszám, nekem sajnos ilyenem nincs, de ismerek olyant akinek van. Esetleg itt a teknika videóba foglalva.

Kedves György!
-A légszűrő egy robogóé volt, bármelyik motoros boltban kapható.
-A keret azért kellet hogy a tartályt semmi egyéb ráhegesztett kiegészítővel ne terheljem, csak a csonkok vannak hegesztve, a másik ok, hogy a keretre akármi szabadon elhelyezhető bármikor bármi nemű fúrás faragás nélkül.
-A komolyabb villanyszerelés csak annyi hogy, egy hőkioldó, hozzá egy mágneskapcsoló, 3 fázisba kismegszakító, és még egy mágneskapcsoló amit a nyomáskapcsoló vezérel. Továbbá van egy ki be gomb ami egy öntartó áramkör, erre azért volt szükséges, hogy itt tudjam áramtalanítani, ne legyen az hogy ha szökik a levegő éjjel el kezd dolgozni.
-A csőben nem hinném hogy nagyon összegyűlne a víz, mert ott annyira brutális lüktető nyomás van, hogy a vizet rögtön beveri a tartályba.
- A tartály aljába gyári  vízleeresztő szelep is van.

Bízok benne hogy átgondoltan készítettem a gépet, de bármi hasznos fejlesztési dolog érdekelhet, habár ez így már elégnek tűnik.[#nyes]

vyvk7xm7

Príma. Köszi a választ.
Még az érdekelne, hogy neked nem közlekedik-e önállóan.
Az én egyhengeresem sem volt (annakidején) rezgéscsillapítókra szerelve, és ha nem tettünk rá egy zsák homokot, akkor szeretett mászkálni a földelő karó körül.
Csak nem legelte le a füvet, mint egy kecske. [#vigyor2]

s2ptiv3t

Nem, én számítottam erre a jelenségre, akkoriban kértem kölcsön PSoft-tol egy frekiváltót (utólag is még egyszer köszönöm) amivel belőttem azt a fordulatot ami ahhoz kellet hogy szépen a szerkezet rázása nélkül járjon. Ez alapján vettem egy 1440f/p motort, és talán egy 100-120mm átmérőjű ékszíjtárcsát, úgy hogy én meghagytam a gyári ékszíj tárcsáját a légsűrítőnek, ami alapból is úgy készült hogy  a dugattyú fel-le járásából származó rázást kompenzálja. Szóval olyannyira jól sikerült ez az egész, hogy szinte rázkódás nélkül jár a szerkezet, csak éppen annyit mint amit egy gyári is rázna.[#kacsint]

t5jvxzhgc

A frekiváltóra már nem is emlékeztem, de arra igen, hogy beszélgettünk erről az IFA  kompresszorról, vagy inkább a rajta levő eredeti, "ellensúlyosra" kialakított ékszíjtárcsa lényegéről.

Nálam is egy ilyen légsürítő "szolgál már nagyon régóta, a gyári szíjtárcsával a tengelyén.

wdctpb5az

Köszi, igen, sejtettem, hogy ez az, amihez a peremező kell.
Ide pofátlankodok...én ezt csináltam :)