Hírek:

Fontos tudnivalók a migrációval kapcsolatban, kérlek olvasd el:

A régi fórumról áthozott hozzászólásoknál a felhasználó neve adatvédelmi megfontolásokból véletlenszerűen generált értékekre lett  lecserélve. Ez akkor tud a valódi értékre visszaállni, ha az adott felhasználó a régi fórumon nyilatkozik, hogy beleegyezik az adatainak az új fórumra továbbításához, majd ezután itt a régi felhasználónevével és email címével regisztrál.
8~20 óra között, 1~30 percen belül megtörténik a jóváhagyás, 30 percenként ellenőrizd email fiókodat (SPAM-ot is) mindenképp kapsz mail-t, a sikeres regisztrácioról, vagy a hibáról és, hogy mi a teendőd.
Nézd meg  "A régi fórumról, az új fórumra költözés útmutatót."
A régi fórumon használt email címmel de más felhasználói azonosítóval érkező regisztrációs kérelmek törlésre kerűlnek.

Main Menu

3D nyomtatás

Indította gaben, 2024 április 09, 15:30

Előző téma - Következő téma

sasi

Vízüveg nem jó ragasztónak? Gyerekkoromban forrasztópáka fabrikálásához bevált.

Devecz Miklós

Nem, mert bizonyos szempontból rugalmasnak kell lennie.
;A hőfokérzékelő üveg házas, a fűtést meg egy ellenállás biztosítja. Egyiknek sem tesz jót, ha megreped.

80n6rakth

Ezt magad terveztem, vagy valahol találtál róla rajzokat? Esetleg nincs hozzá egy cad modelled vagy valami rajz? Annyira még nem látom át hogy mi mire jó rajta.

80n6rakth


2nbj3n5m

Szép pontos munka,nekem még csak a gép váza van meg,de az is félkész állapotba.Drukkolok neked.
;Sok sikert.

Devecz Miklós

Is-is.
;Van amit megvettem az interneten, a többit hozzá terveztem.
;Ha érdekel, akkor tudok rajzot küldeni autocadban.

80n6rakth

Érdekelne, ha van kész dokumentáció, de ha nincs akkor ne dolgozz vele, úgy is át kell terveznem a meglevő cuccaimhoz. Leginkább csak a szerkezete érdekelne, hogy hogyan is tolja a kábelt meg az a rugós rész mi is meg ilyesmi.

s73tgf9vg


NickE

Kezd érdekelni a 3D nyomtatás. Kisebb sorozatú (20-100db) elektronikai gyártással foglalkozok, ha dobozolni is kell a terméket, az mindig probléma. Ilyenkor kénytelen vagyok az üzletekben kapható dobozhoz kell tervezni az elektronikát, jobb volna fordítva, ezért érdekel a 3D nyomtatás.
;
;Az Arduino meghajtású RepRap cuccokat néztem a neten, mivel ez a legolcsóbb és valamelyest nyílt forrású termék.
;
;Ezen felül még kisebb műanyagalkatrészek készítése érdekelne, fogaskerekek, görgők, stb, nem túl nagy mechanikai igénybevételre, ez inkább hobbi célra.
;
;A topic utolsó 3 oldalát átolvastam (átfutottam), ha jól értem, akkor sajnos csak az olvasztós módszer olcsó. Én úgy számolok, hogy maximum 10ezer forintból ki kell jönni 1kg műanyagnak, ha többe kerül, az már nem gazdaságos. Egyébként még 10ezer Ft/kg sem eredményez olcsó dobozt, de ez még elmegy. Valaki írt 150 dolláros porról, az már semmiképp nem fér bele.
;
;Nézegettem a videókat a youtubeon, olvasztásosnál is nagy különbségeket láttam. Némelyik tényleg olyan volt, mintha ragasztópisztollyal nyomták volna, mások meg egész jóknak tűntek.
;
;Két kérdésem volna:
;1,  Jól olvastam, csak az olvasztós eljárással lehet 10ezer Ft/kg alatti költségből kijönni?
;2, Kis mennyiségű műanyagdoboz gyártáshoz az olvasztós eljárással lehet &"megfelelő&" minőségű  dobozokat készíteni? Tudom, a megfelelő elég tág foglalom, a lényeg az, hogy főként 5-10cm hosszú oldalméretű dobozokra van szükségem, és nem tudom, hogy olcsó eljárással kellene olyan dobozt csinálni, ami kisebb elektronikák dobozolására megfelelt, elfogadható szilárdság és ha nem is profi, de nem nagyon barkácsolt kinézetű végeredményt ad. (mintha bicskával faragtam volna ki :)

2vkx6unz

Sokkal jobban jársz, ha maradsz a bevált módszernél és az elektronikát tervezed a dobozhoz. Ezzel a nyomtatási módszerrel nem lehet jó minőségű dobozt gyártani. Amive tudnál az sokszoros áron van. Ez a technológia a gyors prototípus gyártás olcsóbbá tételére van kitalálva ott valóban olcsóbb megoldást eredményez, de csak prototípusra, az összeszerelést, tervezést ellenőrizandő, általában nem építene belőle kész terméket. Egy jó nyomtató ~20000 EUR + alapanyag.
;
;Ha ez a cél akkor a mintadarabot elő kell állítani akár forgácsolással megfelelő felületi minőséggel és a kis nyomású reaktyv műanyag öntés (RIM) terchnológiával lehet jó minőségű a fröcssöntött dobozokkal közel megegyező minőségű dobozokat gyártani. A RIM-hez kell egy pozitív minta, ezt lehet előállítani akár nyomtatással akár forgácsolással, erről kell egy szilikon negatív öntőformát készíteni és ebbe lehet egy célszerszámmal kétkomponensű PUR-ból alkatrészt önteni. Ilyet láttam működés közben kb. 30 perc alatt készen volt egy alkatész (az őntőforma és az öntés elő volt készítve csak maga az öntés és a forma szétbontása igényelt időt). Ez a technológia alkalmas késztermék gyártásra pl. a BMW gyárt így kisszériás autókhoz elemeket pl. lökhárítót.

NickE

Még alszok rá egyet-kettőt.
;
;Ezt a videót néztem utoljára: http://www.youtube.com/watch?v=XBoNW0Q4Snw&" TARGET=_fnew>;http://www.youtube.com/watch?v=XBoNW0Q4Snw;
;
;Ezen a videón - nem értem tökéletesen, amit mond - mutat néhány nyomtatott cuccot, összehasonlít hibásan és jól nyomtatott tárgyakat. Pl. a fogaskerék 4:00 nál vagy az alkatrész a legvégén (előtte mutatja a hibásat) nagyon jó. Persze látszanak rajta a szálak, de azzal a minőséggel kiegyeznék.


NickE

Dolgozok a projecten :)
;https://dl.dropbox.com/u/67125876/x/myreprap.jpg&" border=0>;
;
;Még sok cucc hiányzik, de haladok lassan.

Szedlay Pál

Jól haladsz, de egy ingyenes mondjuk InfranView szoftvert letölthetnél és gyorsan megtanulhatnád vele a képméretezés funkciót. Magyar nyelv opció is van benne.

mex

Huhú.
;Ezt a burkolt leb@szást...[#eplus2][#eplus2]