Lézer

Indította gaben, 2025 február 03, 18:31

Előző téma - Következő téma

000000000

az árban kicsit tévedtem.
az eBay-en egy 2,5W-os lézerdióda már 400$-nál jár (50$ról indult).
de még így is a megfizethető kategória.

000000000


000000000

Ha azt veszem figyelembe, hogy 1,5 mill-ért lehet kapni lézer fólia vágót ill. kisebb gravírozót ami tartalmazza a mechanikát és a nem olcsó softvert, akkor úgy gondolom, hogy a lézer kb. 300-500 eFt.-ot tehet ki.
Ez azt jelentheti, hogy saját építésben ez nem lehet több 200-300 eFt-nál.
Változatlanul érdeklődöm, hogy nincs-e valakinek a szegedi egyetemen ismerőse, mert úgy tudom, hogy Ők könnyen beszerezhető alkatrészekből építenek lézerdiódás berendezéseket.
Úgy érzem nem szabad feladni, mert hátha rátalálunk a "lézeres Magi Istvánra", hiszen két éve még a CNC gép építése is ilyen álom volt a számomra.

000000000

Van egy halvány kapcsolat Szegeddel,megpróbálom elérni.

6dvb4peg3

www.trotec.hu
nézzétek meg az oldalt sokat megtudhattok  a Light Amplification by Stimulated Emission of Radiation ról.
Igaz csak 2003-as árlistám van, de ízelítőnek:
a legkisebb 8004 speedy compact c12 Watt, 230V 13735 EURO 3434000 HUF
a listában a legdrágább 8005 professional TP1313 c300 Watt 230V 126000 EURO 31500000 HUF

yuagaci9g


000000000

Nem a kereskedelmi magyar oldalakat kell böngészni, hiszen ezek kész gépeket forgalmaznak.
A külföldi vágó és gravírozó gépgyártók is vásárolják a lésert az erre szakosodott elektonikai gyártóktól.
Nekünk két lehetőségünk van:
- találunk egy viszonylag olcsó lézert gyártót
- részegységekből saját magunk építünk

gjj8kj3s9

Bocsi mindenki!
Engem a szkenelés része érdekelne .
Minden ötletet szivesen fogadok ami megoldaná ( mármint házi kivitelezésü) 3D-és testről méretet venni amiböl lehetne G-kodot generálni.
HUnka TIbor

xe44memnh

A Mach1 el szoktam digitalizálni közvetlenül "G-codot" gnerál.

3vv2btrhv

T Laci
Légyszives kicsit többet erröl mert nekem mindent meg kell tanulnom a témában.
Tibi

xe44memnh

mach1!!!(digitalizálás) (start x y) ez egyértelmü kezdöpozició (0 0) álltalábban.. (rear corner x y) mekora területet akarunk digitalizálni (vég pontai) ha x y 0 a kezdöpozició  x y 5-5 a rear corner akor 5*5mm az alapterület.. z start 5 (az alap belitás) ez a leg lelsö pozició amit digitalizál z max depht a leg mélyep pont (alap beálitás tehát 5*5*5mm 0 0 0 pozicion) x y step 0.1 ez 0.1mmes tér hálora bontja a 5*5mm teret ! igy 0.1mm enként tesz egy "varógép" szerü mozgást a gép ahol hozzá ér a tapintó a tárgyhoz ott megál készit egy pontotmajd felemeli odéb áll 0.1mm és megint lemegy adig amig nrm ütközik vagy ha nincs otsemi akor z max-ig jelen beálitásnál 0 ott tesz egy pontot és felemelkedik!!
(creata and load job) generl egy g-codot és a megadot fájlba menti!! majd megnyitja! megnyitás után (mach1 nél mach2 nél nemkel) a gcod fülön az edit file gomal megyitjuk az elmentet fjlt (ha nincs beálitva akor elöbb a logic fülön a browse gomb megnyomássával megadhatjuk a g-cod szerkesztö progi nevét, nem kel megijedni elég a c://windows/notepad.exe cimet magadni) a megnyitot fájlba a második sor kimarad igy kell helyesen irni M40 ezaz elsö sor a második sorba megkel adni a sebességet F1000  a harmadik G z 5.0000  a többi marad minden elmentjük a fájlt. ajd megnyomjuk a reset gombot beálitjuk a sebeséget majd a run gombot ekkor felugrik egy kis ablak. beirjuk az elkészitendö fálj nevét ez lesz a digitalizált fájlunk! mentés gomb. felugrik mekint egy kis ablak ok gomb majd a resume gomb és már megyis a digitalizálás . bármikor megálithatjuk a hol megálitotuk adig mindig mentve lesz a fájl.
de hogy tudjunk digitalizálni kel egy tapintó lehetöleg olyan legyan a formly mit amilyen maroval szeretnénk majd marni különben nem lesz mérethü.
a kapcsoloja lehet záró vagy nyitó kapcsolo minimum micro kapcsolo de strapabiro mer a gép nagy sebesénél azért osda "keni" a mintadarabnak a legjobb a résoptokapcsoló gyors pontos nem rongálodik. a prt 10-13 bitjét lehet használni digitalizálsra. a configure fülön a port and pin ablakban lehet beálitani be lehet litani hogy nyitó vagy záró kapcsólót használunk! javaslom hogy elöbb csak egy natur kapcsoloval brobálgasuk kézel kapcsolgatni és megfigyelni mi történik!!

3vv2btrhv

T D.Laci
Nagyon köszönöm a gyors és nagyon részletes leirást .
Ha minde összejön rövidesen összeál a gépem.
Ha jol értelmezem akkor a marogép alkalmas arra , hogy megfelelö tapintoval digitalizáljon??
Tibor

xe44memnh

T. Hunika Tibor
nincs mit
igen jol értelmezed!!! csak K..va lassu :)

s5f8tmfv3

T D.Laci!
Azt áruld el légyszíves, hogy ha digitalizálsz egy felületet ( legyen mondjuk valami szabálytalan forma) az már G-code-ként jelenik-e meg a programban, és ha igen, akkor hogyan lehet egy ábra kódját ebbe a kódba integrálni? Vagyis hogyan lehet egy gravírozandó feliratot egy nem sík felületre feszíteni?
Üdv és köszi!

3vv2btrhv

amatőr
engemet is ez a téma izgat
tibor