ArtCam & Relief marás

Indította gaben, 2025 február 03, 18:10

Előző téma - Következő téma

u26d7s9gv

Igen egy kiváló kolléga Tóth Gyula foglalkozott ezzel is.
Van is egy topic itt a fórumon: MCNC gravírozóprogram (két éve nem aktív).
Gyula alkotta a progit, én a mai napig használom , igaz ilyen kopogtatós technikám nincs.
Mellékelem az egyik videóját, ahol buherált egy kütyüt ehhez.Ő elektromágnessel rángatta a forgó gyémántszerszámot, mechanikán keresztül: https://www.youtube.com/watch?v=ocGh9LAuIq8

A topicon derwin kolléga már egész profin művelte ezt a technikát 2019-ben.

3xeir0p5y

Köszi az infót!!!!
Átrágtam az egész topicot, sajnos a linkek már nem élnek, de a mechanika ugyan az, mint amit legelőször linkeltem a videóban. Közben már [#5178@derwin] fórumtárs is jelentkezett, és a topicban is volt jó néhány hasznos infó-morzsa...

u26d7s9gv

A Gkód generálásról elfelejtettem írni. Ez Gyula programjánál (MCNC) úgy működik, hogy a fotót végigpásztázza a progi (mindenféle beállítás lehetséges, windows alatt fut), majd generál X, Y elmozdulásokat és azoknál a pixeleknél ahol égetni (marni) kell a z tengely dir jele billen, ezt megrelésítve lehet lézert vagy egy elektromágnest vezérelni. A marómotort akár kézzel bekapcsolva, gyémántmarót mechanikus távolságbeállítással beállítva az elektromágnes ki-be kapcsolásával történik a raszteres képkészítés.A sebesség (kép elkészülési ideje) előtolás (F, mm/min) nagymértékben függ az elektromágnes és mechanika kapcsolási gyorsaságától.

3xeir0p5y

Köszi a kiegészítést, lassanként teljesen képbe kerülök.
A napokban megkeresett [#5178@derwin] fórumtárs, és több, mint egy órát beszélgettünk messengerben mindenféléről, de persze elsősorban a fotógravírozásról, meg a programról. Nagyon segítőkész volt, most már csak valami vasat kell összekalapálni. :-)
Számomra még mindig lenyűgöző az egésznek az egyszerűsége, szinte már zseniális.
Az is kiderült, hogy az összes videóban látott eszközt nem véletlenül hasonlít annyira egymásra, mindet egy Belgrádi (szerb) bácsi csinálja, a németek csak koppintottak.

u26d7s9gv

Jé érdekes, amikor 3 éve láttam ezt a technikát ugyanoda jutottam én is ahova te vagy derwin, a szerb bácsihoz, és természetesen Tóth Gyulához.
Gratula bárki is találta ki, mert tényleg egyszerű.
Sírköves fotogravírozáshoz pl. tökéletes!

mzphp8cv

Kedves tagok     küldök pér fotót a gravirozó fejröl a müködési elve mint a merev lemezé 2-2 mágnes közt egy tekercs és pwm jellel vezérelve.Tehát minél fehérebb a kép annál mélyebre megy a maró. A maró 1,6mm fogorvosi gyémánt gömb maró.

        

3ztiz2p39

Mennyibe kerül eg ilyen fogorvosi maró?

7w9huz0vb

A turbina az kb. 150,000Ft a gyémánt az kb 2500Ft/darab

7snm9r7t

Ez biztosan az, ami használt, tudod ha fúr a doki, és nem bírod, mert szétrázza az agyvelődet is, aztán befog egy másikat és minden bódottság'! ez meg megy próbára egy másik kuncsafthoz, vagy eladjuk!valakinek akinek az anyag nem szól vissza[#nyes]

7snm9r7t

Az akkor nem is drága ha úgy belegondolok...

gf06ai5j

Sziasztok !

Biztos tök egyszerű de nem találom a megoldást. ArtCAM 2008 -ban szeretnék marópályát, hogy egy 40 mm átmérőjű korongból csináljon 20 mm -est. Mindezt 4 mm -es szerszámmal. Melyik fajta toolpath generálást kellene választanom ? Köszi.

gf06ai5j

Bocs, azt hiszem félreérthető voltam mert le szerettem volna egyszerűsíteni a dolgot, csak túl egyszerűre sikerült :-)

Tehát van egy 30 mm átmérőjű fa rúd, aminek a végéből ( 20 mm -en ) le kellene szednem úgy hogy 15 mm átmérő maradjon.
Mivel se esztergám se forgatóm, ezért a cnc masinámmal gondoltam úgy, hogy függőlegesen befogom és kívülről befelé haladva körkörösen szedetném le az anyagot, 4 -es szerszámmal, mondjuk 2 mm -es fogásokkal haladva.
Ehhez szeretnék marópályát generálni, ami tehát koncentrikus, 4 mm -enként csökkenő átmérőjű körökben haladna befelé.
Talán az Area Clearance áll hozzá legközelebb, de nem teljesen az, illetve nemtom hogyan lehetne a fentiek szerint paraméterezni.

mutz8958e

Én csináltam ilyesmit, de ehhez a legegyszerűbb egy saját G-kódot írni.

t5jvxzhgc

[#nemtudom] Biztos kihívás lehet ArtCam-al forgató nélkül esztergálni, de...
A legegyszerűbb -szerintem- az lenne...
Keresni egy esztergályost -lehet hogy két/három utcával odébb lakik is egy- aki kb. öt perc alatt(mindenféle G-kód nélkül) "megfaragná" annak a "seprűnyélnek" a végét a kívánt méretre. [#vigyor2]

gf06ai5j

Kinek mi az egyszerűbb :-). Az az igazság, hogy nem saját részre kell hanem egy havernak, én meg bevállaltam, mi az nekem (meg a cnc masinának) alapon. Valójában nem is nagy dolog, csak az ArtCAM -mal kicsit elmentem az erdőbe.
De azóta már - ahogy ebalint is javasolta - összekalapáltam félig ArtCAM -mal, félig szövegszerkesztővel a kódot.