Hírek:

Fontos tudnivalók a migrációval kapcsolatban, kérlek olvasd el:

A régi fórumról áthozott hozzászólásoknál a felhasználó neve adatvédelmi megfontolásokból véletlenszerűen generált értékekre lett  lecserélve. Ez akkor tud a valódi értékre visszaállni, ha az adott felhasználó a régi fórumon nyilatkozik, hogy beleegyezik az adatainak az új fórumra továbbításához, majd ezután itt a régi felhasználónevével és email címével regisztrál.
8~20 óra között, 1~30 percen belül megtörténik a jóváhagyás, 30 percenként ellenőrizd email fiókodat (SPAM-ot is) mindenképp kapsz mail-t, a sikeres regisztrácioról, vagy a hibáról és, hogy mi a teendőd.
Nézd meg  "A régi fórumról, az új fórumra költözés útmutatót."
A régi fórumon használt email címmel de más felhasználói azonosítóval érkező regisztrációs kérelmek törlésre kerűlnek.

Main Menu

Gépek felújítása A-Z

Indította gaben, 2024 április 09, 16:03

Előző téma - Következő téma

frob

stigon ME250 hez valaki ért e? a fő kihajtás csapágyát kellene cserélnem, csapágy megvan de nem jön ki  a helyéről a tengely...  sajna szervizkönyvem valami ratyi van, azon nem látom jól a dolgokat
előre is köszönök minden instrukciót!

mdani2

Köszi. Ismerem a youtube csatornát. Egy ideig én is követtem, ahogy felújítja a gyalugépet. Jó sok munka volt vele az már biztos. Azért elég fárasztó hallgatni az angolját, mert nagyon akcentusos.
 Egyébként ő nála látva a szenvedést a fecskefarkakkal jöttem rá, hogy jó választás volt egy egyszerűbb konstrukciójú és kisebb géppel kezdenem.

Te most dolgozol valamilyen gép felújításán?

svager

Köszönöm.
Én ilyen,a japánok által használt kegyszert próbálnám ki.
Sajnos eddig nem sikerült beszerezni.

mdani2

Érdekes, felkeltette az érdeklődésem. Utánanézek ennek én is. :)

mdani2

Nézd meg a cnctárban, hátha van jobb minőségű gépkönyv, amiben olvashatók a rajzok. Én ugyan nem ismerem a gépet, de tuti szerelhető.

kart emg

Szia!

Igen, több is soron van. Nem rég fejeztem be egy fúrógépet. Most következik egy keretes fűrészgép (régi kecskelábas) és egy kis esztergapad. Viszont nekem csak merev nyelű hántolóim vannak. Jó pár videón láttam, hogy rugalmas nyelűvel jobban lehet dolgozni. Ilyet szeretnék csinálni a japán hántolós videókban látottak alapján. Ehhez találtam egy késalapanyag boltot, ahol rugóacél lapokat lehet vásárolni. Még nem vettem, épp infót kérek a tulajdonostól az anyagokkal kapcsolatban.

Üdv.

frob

cnctárban sajna nincs hozzá könyv, és minden bizonnyal igazad van, hogy szerelhető, hiszen össze is rakták :) és mivel ez még nem a menjen 5 percet és dobjuk ki korszakból van, pláne szerelhetőnek kell lennie, a kérdés a hogy kell? :)

Rabb Ferenc

Szerintem van. [#1881@Csuhás] fiókjában kotorássz egy kicsit a lap alján.

svager

Én laprugóból készítettem, persze előtte ki kell lágyítani a menet miatt.
A gyárinak sem tetszett a fogása,ezért azokat is tuningoltam.  
Nekem is ez a japán stílus tetszik, és már túl vagyok párszáz órán,szóval már nem fáj a derekam tőle.[#vigyor5]

          

Virbo

Ez gyakorlatban hogy néz ki? Meddig használható festésre a felkent anyag? Nem szárad meg túl hamar?
Nekem az olajosban az tetszik hogy akár másnap is festhetek vele miután kézzel átmegyek a felületen (tisztítás).

Ma szereztem Diamant festéket, kíváncsi leszek az állagára. Sajnos gumihengert nem találtam 4 hobbiboltban sem, festékboltban is csak a szivacsból készült van. Neten megnézem hol lehetne 1-2 napon belül szerválni, vagy valahonnan kuncsorgok nyomtatós hengert (pár éve dobtam ki az enyémeket az "egyszermajdjóleszvalamire" polcról. Kb 10 éve rakosgattam... [#vigyor] [#nemtudom] )
Sikerült találnom sárga pigmentet is, hátha lehet belőle kontraszt anyagot alkotni.

A kéziszán csavarját is sikerült kinyomni, reccsent egy jó nagyott 500 kiló körül aztán simán jött. Nem is értem egy öntvénybe hogy tudott így begyógyulni...

Virbo

Nekem a nagy öntvény/gránit lécekkel az a bajom hogy marha nehezek (vagy egy ezres kétoldalú 60 fokosom) és széles a felületük. Eszterga ágyazaton nem tudom elképzelni hogy lehet normálisan megfesteni egy ilyennel a prizmát pl.

Sok helyen látok H alakú vékony léceket használni, valami olyasmit el tudnék képzelni.
Egy SZIM-es hántoló emberkével beszélgettem, ő pl azt mondta hogy inkább rövidebb lécekkel festettek pont a súly és e miatt. De ott volt autokolimátor meg még kitudja mi minden segítségnek.
Jó lenne tudni hogy egy rövidebb léccel milyen módszerrel lehet jól megcsinálni egy hoszabb felületet. Gondolom szakaszokra bontják átfedéssel, de hogy az a végére is passzoljon az elejével...

A léc öntetés jó ötlet, én tuti betársulnék egy lécre ha úgy alakul...

kart emg

Köszönöm a képeket, pont ilyenre gondoltam. Jól látom, hogy a rugó végére forrasztottad a lapkát beszorító szerkezetet? A hegesztésről azt olvastam, hogy a rugóacél repedezik tőle.

kart emg

Nem olvastam elég figyelmesen, a rugóba vágod a menetet. Eredetileg én is így gondoltam. Akkor forrasztani/hegeszteni nem kell. Milyen laprugót használsz ? Nekem van egy régi gépi vasfűrész lapom, első próbának azt gondoltam.

MoparMan

azt szerintem 2 percen belül eltöröd

jani300

Igaz , de az oroszok használják ponthegesztést bontani vágóként ,   kaszninál .
Az is igaz hogy rövidítve .