Hírek:

Fontos tudnivalók a migrációval kapcsolatban, kérlek olvasd el:

A régi fórumról áthozott hozzászólásoknál a felhasználó neve adatvédelmi megfontolásokból véletlenszerűen generált értékekre lett  lecserélve. Ez akkor tud a valódi értékre visszaállni, ha az adott felhasználó a régi fórumon nyilatkozik, hogy beleegyezik az adatainak az új fórumra továbbításához, majd ezután itt a régi felhasználónevével és email címével regisztrál.
8~20 óra között, 1~30 percen belül megtörténik a jóváhagyás, 30 percenként ellenőrizd email fiókodat (SPAM-ot is) mindenképp kapsz mail-t, a sikeres regisztrácioról, vagy a hibáról és, hogy mi a teendőd.
Nézd meg  "A régi fórumról, az új fórumra költözés útmutatót."
A régi fórumon használt email címmel de más felhasználói azonosítóval érkező regisztrációs kérelmek törlésre kerűlnek.

Main Menu

3D nyomtatás

Indította gaben, 2024 április 09, 15:30

Előző téma - Következő téma

KBalázs

Noh, http://web-oldal.hu/beis-compo/STL_RPP.zip&" TARGET=_fnew>;ami eddig van; progi.
;Mivel még abszolút fejlesztési szakaszban van, az alap méreteket csak óvatosan tekergetni. Van mellé téve két .stl fájl, ezekkel tesztelhető. A teljes 3D útvonalat a harmadik gyorsgomb készíti el. Csak egy síkra jobbról az 3. gomb, majd a 2. Nem túl gyors, mivel minden gépi lépést egyenként kiszámol. A feltolt progi még nem küld le USB-n adatot (azt külön progival teszteltem). Az elektronika (Ami egy pic18f2455+körítés) próbapanelen van, az összes dolga, hogy fogadja és kiadja a program mozgás adatait step/dir formában, mint az LPT port tenné. A progiban mozgatás egérrel, ill. egér+ctrl gomb. Majd holnap amikor lesz időm írok róla bôvebben. Addig lehet kérdezni :)
;

KBalázs

Ja, lemaradt, a &"Play&" gomb mutatja 3D -ben a mozgást. Mármint úgy ahogy.

KBalázs

A beszúrt linken mindig a legutolsó verzió érhető el, habár ez egy csak engem érdeklő projekt lesz, már látom [#confused] . Most már a mozgatás (nyilak, 10 lépésenként) és a szerszám is látható (3D-ben). (az út nyoma a &"Nézet&" pont alatt törölhető)( A progi még nem &"bolondbiztos&", lehet hogy hibára fut valahol, pl. felhasználói akciótól)
;Az USB eszközt azért nem ez a progi vezérli (még), mivel azt hamarább kellett látnom hogy meg tudom-e csinálni, mint hogy nekiálltam volna a vezérlő SW-nek (kudarc esetén nem is lenne értelme persze).  
;Azért osztottam meg a fejlesztés menetét itt, mert azt reméltem építő jellegű tanácsokat kapok.

neduddgi

Azért érdekel ez mást is szerintem, mint ahogy engem is, csak esetleg nem tudunk hozzászólni, de pl én is letöltöttem.
;Szerintem publikáld tovább.

7vpav5d32

Szia!
;
;Nem csak téged érdekel csak mindenki a háttérből figyel. Én is játszottam hasonlóval, de nekem nagyon korlátozott a felhasználási területe. Nagyon lassu és költséges. Persze ki mivel foglalkozik.

43pbwjg8s

Tessék bemutatni! :)
;Egy fél géppel ugyis jösz még! :)

KBalázs

Akkor itt:
;A progi saját vezérlővel fog működni, csak. A saját vezérlő egy &"USB képes&" PIC mikorvezérlőböl, némi körítésből, az esetemben további motorvezérlő elektronikából (még pár PIC+fetek), fog állni.  
;Amennyiben a motorvezérlés már megvan, akkor az egyetlen &"USB képes&" PIC is elegendő. Ennek a motorvezérlés felé step/dir kimenetei vannak.  
;A progi a jelenlegi állapotában már képes megtervezni a 3D pályát STL fájlból. Ez az egyik fő funkciója. (Jelenleg csak STL fájlból képes erre. STL fájlt minden ismert 3D tervező progi képes generálni.) A terveimben van a G-kód értelmezése, illetve pálya G-kódként lementhetősége. Most saját bináris formátumába ment csak pályát. Az LPT kimenetet nem tervezem, hiszen arra vannak jó progik. Ami még terve van, ráadásul nem is bonyás, a BMP fájlból NYÁK-gravírozás, hiszen most is síkonként tervez.  
;A progi teljesen raszteresen gondolkodik, ezért a nagyobb felbontású, nagyobb méretű tárgyak megfektethetik a gyomrát. Persze ez még változhat.

43pbwjg8s

Szerintem nagyon dísérnivalóamit csinálni akarsz!
;Csak hajrá. Engem nagyon érdekel az eredménye.
;
;De,  
;Én valahogy egyszerűbbnek tartanám a 2.5D marás, implementálását.
;Az STL az STL. Speciálisan a rétegekből építkező technológiák számára készült fomátum (lásd STereoLitography).
;De nem kell ehhez ragaszkondi!
;Csupán annyi lenne amit meg kellene tenni, hogy a 2,5D pálya kivezérlésekor az aktuálisan kontúrmart pálya Z fogására az elektronikával nem a Z elmozdulását, hanem az adagolást kellene &"kötni&".
;
;De ne halgass rám!
;Te csinálsz valamit, én csak okoskodok és lesek. :)

43pbwjg8s

ÉS persze a 2,5D marást a legtöbb CAM szoftver alapból támogatja. A kimenete G-kód, vagy a megfelelő gépspecifikus poszprocin kiadott kódsorozat. Ha G-kód, akkor meglévő vezérlőszoftverekkel már ehető, csak elektronikában kell utánanyúlni a dolgonak, és a mechanika adagolási rendszerén.

KBalázs

Az STL fájl, egy nagyon egyszerű formátum. Sajnos a rétegekből építkezéshez semmit nem nyújt. Annyit tesz, hogy leírja a test felületét, (ha úgy tetszik:beborítja, befedi) háromszögek sokaságával (és általában megmondja melyik oldalát láthatod a háromszögnek, de ez nem megbízható adat). Pont emiatt pontatlan is, hiszen egy gömb felületét véges számú háromszöggel befedni, nem hoz tökéletes eredményt. Ezekből a térben elhelyezett háromszögekből kell kiszámolni az adott magasságban elvágott test tömör részét, ami nem is annyira egyszerű (jó kis matek). Virtuális térben (3D-ben) megjeleníteni százszor könnyebb, ezt megtapasztaltam.
;Nemigazán tudom mi az a 2.5D marás.
;Elgondolkodtam azon, hogy a programot visszafejlesztem egy csak G-kód generáló progivá, és a gépvezérlést hagyom a francba, de több dolog is szól ez ellen.  
;Pl.: Az elérhető gépvezérlők (sw) fizetősek, vagy nem megbízhatók, egy elavult-eltűnő perifériára (LPT) vannak kifejlesztve, saját driverrel, és a beállításuk is ijesztő (bonyás a számomra). Persze lehet &"okisított&" szoftvereket telepíteni, meg ősrégi gépeket, oprendszereket használni, de... szeretem az új kihívásokat, szeretem tudni, hogy a felmerülő problémára tudok megoldást találni, és nem csak nézek, kérdezek, meg találgatok.
;Szerintem, ha fix a sebessége a gépnek, akkor a step jelbôl lehet szedni az adagoláshoz a jelet, ha csak egy tengely lép, akkor 1x sebesség, ha 2 tengely lép, akkor meg 1.41x  adagolási sebesség.

43pbwjg8s

Én inkább nem szólnék a dolgokba!
;Ugy sokkal jobb! Csináld csak ahogy gondolod!
;Jó lesz!

yuagaci9g

http://www.youtube.com/watch?v=2nbtZOolSIY&" TARGET=_fnew>;3D Printing demo;
;
;Valodi amator probalkozas, igy akar szines darabok is nyomtathatok,  
;csak kicsit tovabb kell fejleszteni.

000000000


3vv2btrhv


gsbwxanch

Hát igen, ez nagyon szuper.
;Csak bazi drága...sajnos.