Hírek:

Fontos tudnivalók a migrációval kapcsolatban, kérlek olvasd el:

A régi fórumról áthozott hozzászólásoknál a felhasználó neve adatvédelmi megfontolásokból véletlenszerűen generált értékekre lett  lecserélve. Ez akkor tud a valódi értékre visszaállni, ha az adott felhasználó a régi fórumon nyilatkozik, hogy beleegyezik az adatainak az új fórumra továbbításához, majd ezután itt a régi felhasználónevével és email címével regisztrál.
8~20 óra között, 1~30 percen belül megtörténik a jóváhagyás, 30 percenként ellenőrizd email fiókodat (SPAM-ot is) mindenképp kapsz mail-t, a sikeres regisztrácioról, vagy a hibáról és, hogy mi a teendőd.
Nézd meg  "A régi fórumról, az új fórumra költözés útmutatót."
A régi fórumon használt email címmel de más felhasználói azonosítóval érkező regisztrációs kérelmek törlésre kerűlnek.

Main Menu

3D nyomtatás

Indította gaben, 2024 április 09, 15:30

Előző téma - Következő téma

keri

És egy független tanács. Ha csak ez az egy kérdést tetted fel nincs jelentősége, de ha aktív akarsz lenne ebben a közösségben, érdemes kicsit jobban kitölteni az adatlapod. Nem kell olyan adatot megadni amit nem akarsz, csak hogy kb. lássuk a másik embert kivel is kommunikálunk.[#vigyor]

keri

Ja meg ha nem konkrét cél miatt kell a nagy munkatér, akkor lebeszélnélek róla. Több a probléma vele mint a hasznon, csak azért hogy legyen.
Altalános 3D nyomtatós feladatra felesleges a 300mm-es munkatér.
220*220*200mm amire minden terv készül, ez az általánosan elterjedt munkatér.
Tehát CR10-es méreteire valószínűleg soha nem lesz szükséged, ha nincs konkrét célod vele.
Ender3 V2
Ez újabb motormeghajtókkal van szerelve, így picivel jobb minőséget tud és simább a motorjárása. Sajnos a ventilátor pont ugyan olyan zajos, de a motorok szinte némák.
Ender 3 pro
Ez az elődje a fentinek. Tehát régebbi motormeghajtókkal, amik picit hangosabbak, de teljesen jó a célra még mindig, csak olcsóbb.
Ender5pro
Nos ez is a régi meghajtókkal lesz szerintem, és ahogy közelebbről megnéztem az asztal lineáris csapágyazása erősítésre szorul nem a legjobb konstrukció ebben a formában. Én továbbra is ezt venném és tuningolnám, de ha te ezzel nem akarsz foglalkozni, lehet az Ender3 V2 a legjobb választás.

keri

illetve még ez sem rossz: CR-6 SE

Automata szintezéssel tud többet, meg pár hasznos fejlesztést megcsináltak rajta.

7y8icpzi9

Köszönöm szépen a válaszokat. Így egy kicsit könnyebb, hogy mire is érdemes figyelni inkább(legalább is azt hiszem).

Nyitott vagyok esetleg más gyártó nyomtatóira is (Nem tudom melyik megbízható márka, úgy tartósság, úgy fejleszthetőség, úgy minőség szempontjaból és nem utolsó sorban alkatrész pótlásban), ha van észrevétel, javaslat, szívesen fogadom.

Nem úgy szeretnék nyomtatót venni, hogy "kezdőnek jó tanulni ennyi pénzért", majd ha belejöttem, akkor lecserélni drágább nyomtatóra. Inkább most valamennyivel vennék drágábban, ha akkor azzal el tudnék kattogni egy darabig. Vagy nagy a lépcső a kezdő szint és a már nem kezdő felsőbb szint(nem profi szint, csupán gyengébb haladó szint [#vigyor])?


További szép estét.

Ha a nagy tárgyasztal tényleg akkora szívás, akkor inkább lemondok róla.[#vigyor]

keri

Remélem más is válaszol neked, mert én elég magabiztosnak szoktam tűnni, de nem feltétlenül vagyok okosabb [#vigyor]
De ezek a nyomtatók teljesen jó belépő szintű nyomtatók. Nem csak "kezdőnek jó lesz."
Sok kollégának van itt ilyenje.
Nekem pont nem. Én kissé lökött vagyok és építeni szoktam magamnak saját szám íze szerint[#nyes] de ezzel együtt azt mondom nem tudsz mellé lőni ezekkel.

Sajnos amiről tudom, hogy jó nyomtatók, azok milliós árnál folytatódnak, szóval úgy vélem az nem játszik neked sem.
Profi alkalmazásoknál van értelme, ahol kitermeli az árát, de hobbistának nem alternatívák.
Ezen kívül csak vacakabb nyomtatók vannak, amit meg szintén nem ajánlanék.
A Wanhaoo volt még jó nyomtató 1-2 éve, amik nekem tetszettek, de gyakorlatilag ugyan az a szerkezet volt mint most a Clearity nyomtatói. Persze megnézheted, az nem kerül semmibe, de azok is a drágább irányba mozdultak.

Ugye ezek a nyomtatók mind az eredeti nyílt felhasználású Prusa i3-ra épülnek. Ennek valamilyen változata. De az szégyen szerintem hogy az eredeti Prusa nyomtató 400ezer forint környékén jár, mi közban annyira nem különb mint a Clearity nyomtatók.

RJancsi

Csak hogy keri ne érezze feszélyezve magát... [#nyes] Teljesen egyetértek azzal amiket leírt. Szerintem is felesleges egy nagy munkaterületű gépet venned hacsak nem akarsz extrém nagy tárgyakat egyben kinyomtatni. Ennek az a veszélye, ha valami hiba van sokkal több anyag és idő megy veszendőbe. A legtöbb eseten célszerűbb több darabból összeragasztani valamit, és szinte soha nem használnád ki a nagy munkaterületet. Nekem egy első generációs Creality Ender3 van. Minimális de hasznos változtatásokat hajtottam végre rajta, apránként. Már az eredeti gyári állapotában is teljesen használható volt, akár úgy is hagyhattam volna. De annyi hasznos és saját maga által kinyomtatható kiegészítőt/átalakítót találni a neten, hogy nehéz ellenállni a csábításnak. Ezzel nem azt mondom, hogy feltétlen Endert vegyél, de ha ilyen mellett döntesz nagy valószínűséggel jó ár/érték arányú gépet kapsz amiben nem fogsz csalódni.

7y8icpzi9

Köszi szépen Keri és  R.Jancsi a megerősítést.

Valahogy úgy voltam vele, h mikor elkezdtem keresni a 3d nyomtatók világában,a Creality jött be elsőre(na meg a Prusa), mint szimpatizáns és ahogy kezdetem más márka felé is nézni, valahogy mégis a Creality-hez(Prusahoz) kanyarodott vissza a keresés. De valahogy nem győzött meg a Prusa a felárhoz képest. Így mindig a Creality jött be.

Mégegyszer köszi.

Devecz Miklós

Sziasztok!

Használt valaki ESP3D programot ESP32 alatt?
Hiába van IP címem, nem tudom betölteni a kezelő felületet.

ezsolt74

Nekem 3 nyomtatóm is van, egy nagy Anycubic Predator , ennek a munkaterülete 370x450mm de többször még ez is kicsi, még ezzel is darabolnom kell. Van egy Wanhao D6 ez 200x200x190mm a kisebb nyomtatásokra, és egy Wanhao D7 műgyantás, az apró de jó minőségű nyomtatásra. egy kicsi nyomtatóval sok mindent nem lehet rendesen megcsinálni, sajnos van hogy kell a nagyobb méretű nyomtató, hogy egy darabban lehessen valamit kinyomtatni.

keri

Itt konkrétan egy kezdő kért tanácsot. Nem általános kinyilatkoztatás hogy nincs szükség nagy munkaterületre. Szerintem meg tudunk abban állapodni, hogy egy kezdőnek nem egy bazi nagy munkaterületű nyomtatóval érdemes kezdeni, főleg ha nincs konkrét elképzelése mit akar nyomtatni, ami ilyen nagy.
Neked van, és használod. Nekem és a maradék 98%-nak nem volt még szükségem 200mm*200-nál nagyobb munkaterületre, mert ha lett volna, már lenne nekem is nagy munkaterületű gépem [#nyes]
A mostani egyik nyomtatóm simán bővíthető lenne egy asztal cserével 250*250-re, de még erre sem volt igényem.

keri

Nem, de tök jó. Nem kell komplett RasPI.
Úgy is csak a file nyomtatóra küldésére használom, meg a kényelmesebb mobiltelefonról mozgatásra.

RJancsi

Persze, van, hogy kicsi az ember nyomtatója. De a hobby felhasználók többsége egész jól elvan a kb. 25x25x25 cm-es munkaterülettel. A hollandok már gyalogos hidat is nyomtattak fémből, mégsem ez a jellemző nyomtató méret/technológia a hobby piacon. És veled ellentétben az sem jellemző, hogy valakinek - különösen egy kezdőnek aki most ismerkedik a témával - egyből 3 nyomtató kelljen.
Persze ha megszereti és lát fantáziát (esetleg pénz keresési lehetőséget) benne, idővel egyre nagyobb igényei és gépei lesznek. De most az első nyomiga megvásárlása volt a kérdés.

ezsolt74

Ebben teljesen igazad van, egy kezdőnek simán elég egy közepes méretű nyomtató. Nekem is tizen egynéhány év 3D nyomtatózással lett ennyi nyomtatóm.

ezsolt74

Mint ahogy az előbb írtam persze egy kezdőnek elég egy közepes nyomtató, beállítani, kezelni is könnyebb.
 
Tegnap is a nyomtatóm asztal mérete miatt korlátokba ütköztem a tervezésnél. 400mm-nél nagyobbat terveztem volna, de a nyomtatóm csak 370mm-t tud, így maradt ekkora. A darabolás és ragasztás nálam csak akkor jön szóba ha elengedhetetlen, nagy méretű vékony falú tárgyaknál ez elég körülményes.
Nemrég az asztali fúrógépem tetejére csináltam egy szíjtárcsa burkolatot, ami ha jól emlékszem 750mm hosszú, ezt csak 2 darabból lehetett megcsinálni.  
Egy 500mm asztalméretű Delta nyomtatót azért simán bevállalnék.

Devecz Miklós

Megvan a esp32 webfelülete.