Hírek:

SMF - Just Installed!

Semleges csevegő

Indította gaben, 2024 április 09, 07:01

Előző téma - Következő téma

MoparMan

ez meg úgy mindenkinek szól aki részt vesz az új fórum kiépítésében:

nem akarok megbántani senkit - és főleg nem szeretném ha azt éreznétek, hogy magas lóról beszélek -, de nagyon messze vagytok még attól, hogy érdemes lenne ide bármit migrálni, mert még az alapvető feltételek is hiányoznak. és nem, nem ér rá később meg majd alakulnak a dolgok. ha valaki pl. meg akar szívatni benneteket és felnyom a NAIH-nál (mert csak, nekem már volt részem benne...), akkor szerintem jó időre elmegy a kedvetek a fórumgyártástól. legalábbis addig biztosan amíg kiköhögitek a 7-8 számjegyű bírságot...
ezen túlmenően az, hogy dolgok nincsenek, nem működnek, nem jól működnek azt később sokkal nehezebb lesz egy "élő fórum alatt" pofozgatni. tehát ezt azelőtt kell rendbe tenni mielőtt bármibe is belekezdtek. én nem tudom a hogy a fórumszögelő kolléga milyen kompetenciákkal rendelkezik, de lehet, hogy ezzel is érdemes lenne tisztában lennünk, hogy milyen szintű segítségre van szükség.

rohadtul össze kéne szedni, hogy mi a célotok, ez milyen kötelezettségekkel és feladatokkal jár. átnézni a rendelkezésre álló erőforrásokat és azok további lehetőségeit, kidolgozni a célok megvalósításának megoldásait -akár saját fejlesztéssel is - majd megvalósítani.

- ha kérdésetek van konkrét dolgokról fórum működés, hibák, idióta felhasználók, trükközők tekintetében akkor tapasztalatot szívesen átadok
- leprogramozni nem szeretnék semmit, esetleg iránymutatást adhatok egy-egy probléma megoldására
- a migrálásban KIZÁRÓLAG az emailemben írtak szerint tudok közreműködni

rty42

Idézetet írta: MoparMan Dátum 2024 április 15, 19:43csak az első 5 perc benyomásai:



- regisztráció captcha olvashatatlan, csak a felolvasás segít 
Lecseréltem reCaptcha2-re

- regisztráció email-es megerősítés nincs. így gyakorlatilag bárki regisztrálhat akár kamu címmel is (csalók?)
bekapcsolva

- név ne legyen változtatható
letiltva

- email változtatás csak emailes megerősítéssel (ez nálam sem volt de kéne! csalók, utólagos nyomeltüntetés?)
erre még nem találtam megoldást

- magamnál látszik az email címem, másoknál nem látom. ha nektek is látszik az enyém azért ezt kéne tudni szabályozni, de nem találtam rá opciót. magamnak meg minek írnék emailt :D
mindenki bekapcsolhatja a profiljában hogy más tagok küldhessenek neki email-t, aki bekapcsolja annál jelenik meg. Én nem ragaszkodom az email küldéshez, szerintem a PÜ amúgyis elég...

- magamnak is tudok PÜ-t küldeni. ez nem feltétlen bug de elég haszontalan funkció :D
Hát ez ilyen (PÜ-t még nem küldtem magamnak, de email-t én is szoktam :) )

- profilnál timezone állítgatási lehetősége szerintem csak kavarodást okoz. mellesleg a default az UTC+2 miközben mi UTC+1 (CET) vagyunk
A késportál fórumán 16 év alatt egyszer volt olyan felhasználó aki véletlenül átállította és segíteni kellett neki, viszont pl egy erdélyi tag örülhet ha helyi időben olvashatja a fórumot.
A CET az viszont GMT+1, nem UTC+1. Az UTC nem állítja át az órát, így télen a CET UTC+1, nyáron viszont UTC+2


- bejegyzések alapértelmezett listázása idő szerint csökkenő lenne a praktikusabb
Ezt mindenki átállíthatja a profiljában (kinézet és elrendezésen belül "Legutóbbi hozzászólások megjelenítése felül" opció)

- fő témák alapértelmezett listázása legutóbbi aktivitás szerint csökkenő lenne a praktikusabb
Az aktivitás követésére célszerűbb az olvasatlan üzenetek listáját használni, ott a legfrissebb topik van felül, a fórumok sorrendje nem dinamikus.

- hiányos magyar fordítás
Ez sajnos kétségtelen, kérnék listát (első körben lehetőleg csak a tényleg zavarókról) és igyekszem megoldani.

- beidézett válasz...hát ez a legzsibbadtabb megoldás amit valaha kitaláltak. nyilván ez nem ti hibátok hanem fórummotor adottság. mindenesetre katasztrofális
Hát... ez ilyen. Szerintem megszokható, a képek beágyazásának nyakatekertsége engem nagyságrendekkel jobban zavar (erre keresem a megoldást)

rty42

A migrálást még én sem sürgetném, eleve nem igazán lesz időm ezen a héten túl sokat itt lenni.

gaben

Szia Gyuri,

nagyon köszönjük a beállításokat és a magyarázatokat.  ;)

üdv, gaben

svejk

Ez jó, a legutolsó bejegyzés felül én is gyorsan beállítottam mert ezt szoktuk meg, csak így meg az írás miatt kell az aljára menni.

Valami válaszgombot csak jó lenne fabrikálni, ha megoldható.

Nekem még a "hozzászólás" gomb egy kissé idegen talán a küldés név jobban passzolna.

rty42

De hát van válasz gomb fent is, csak a "gyors válasz" az ami nincs fent.

svejk

Jééé... tényleg!
bocsi.

D.Laci

Idézetet írta: rty42 Dátum 2024 április 16, 16:33De hát van válasz gomb fent is, csak a "gyors válasz" az ami nincs fent.
Idézetet írta: rty42 Dátum 2024 április 16, 16:33De hát van válasz gomb fent is, csak a "gyors válasz" az ami nincs fent.

Az ("Idézet) gombra kellene a "Válasz" felirat, a "Válasz" gombra meg, hogy "Új hozzászólás".
Főleg, hogy az Idézet írásakor "Hozzászólás" gomb van... Annak a helyére meg lehetne, hogy "Válasz elküldése vagy beküldése..."

svejk

No, ez tényleg jó megoldásnak tűnik.

svejk

Ezek  az emotic-ek vagy mi franc fixek?
Jó lenne egy gratuláló meg egy meghajló.

Csak zöld vigyorgó ne legyen mert attól a másik fórumon is frászt kapok mindig. :)

dezsoe

Nekem a fej falbaverős hiányzik... :)

rty42

Lehet smiley-kat hozzáadni, ha összeszeditek mit szeretnétek, felteszem őket.

rty42

sőt, nem is kellek ehhez, itt lehet smiley-t feltölteni (talán megy global moderátorként is)
https://hobbicncforum.hu/index.php?action=admin;area=smileys;sa=addsmiley

gaben


gaben