Hírek:

SMF - Just Installed!

Semleges csevegő

Indította gaben, 2024 április 09, 07:01

Előző téma - Következő téma

gaben

Idézetet írta: MoparMan Dátum 2024 április 15, 19:49be akartam tenni egy képet: a főoldalon - gondolom az adminok, moderátorok más színnem vannak írva - nehezen olvashatóak a nevek a színválasztás miatt
de nincs képfeltöltési lehetőség, beszúrni is caak url-ről lehet

Szia,

lehet képet betenni, ha nem csak a trollkodás a cél, kicsit nézz körül.  ;)

gaben

Idézetet írta: MoparMan Dátum 2024 április 15, 19:43csak az első 5 perc benyomásai:

- regisztráció captcha olvashatatlan, csak a felolvasás segít
- regisztráció email-es megerősítés nincs. így gyakorlatilag bárki regisztrálhat akár kamu címmel is (csalók?)
- név ne legyen változtatható
- email változtatás csak emailes megerősítéssel (ez nálam sem volt de kéne! csalók, utólagos nyomeltüntetés?)
- magamnál látszik az email címem, másoknál nem látom. ha nektek is látszik az enyém azért ezt kéne tudni szabályozni, de nem találtam rá opciót. magamnak meg minek írnék emailt :D
- magamnak is tudok PÜ-t küldeni. ez nem feltétlen bug de elég haszontalan funkció :D
- profilnál timezone állítgatási lehetősége szerintem csak kavarodást okoz. mellesleg a default az UTC+2 miközben mi UTC+1 (CET) vagyunk
- bejegyzések alapértelmezett listázása idő szerint csökkenő lenne a praktikusabb
- fő témák alapértelmezett listázása legutóbbi aktivitás szerint csökkenő lenne a praktikusabb
- hiányos magyar fordítás
- beidézett válasz...hát ez a legzsibbadtabb megoldás amit valaha kitaláltak. nyilván ez nem ti hibátok hanem fórummotor adottság. mindenesetre katasztrofális

megoldásokat nem tudok. nem ismerem a fórummotort. nekem nem jött be anno. igaz a többi sem. ezért lett saját fejlesztés...
át kell nézni a fórum beállításait és/vagy keresni SMF pluginokat a kívánt módosításokhoz, funkciókhoz

Üdv az új fórumon,

kérlek, hogy a fölös energiákat a lehetséges migrálásra fordítsuk.
A többi menet közben jön majd, kialakul, viszont pár topikot érdemes lenne áthozni ide is.

Segítőnk @rty42, akinek köszönhetjük ezt a fórumot, az alábbiakat írta ezzel kapcsolatban:
Ezek az adatbázismezők elégségesek a témákhoz.

topic -> topic neve (mindegy milyen formátum, úgyis át kell majd fordítani SMF-es ID-kra)
poster_time -> hozzászólás ideje (int unsigned)
poster_name -> hozzászóló nickneve (varchar(255))
body -> hozzászólás szövege (text)


üdv és köszi, gaben

MoparMan

Idézetet írta: gaben Dátum 2024 április 15, 19:57Szia,

lehet képet betenni, ha nem csak a trollkodás a cél, kicsit nézz körül.  ;)

2 percig kerestem mire meglett, elég hülye helyen van (nem ikon) és nem is szembeötlő
idézettel válaszolva viszont nincs ott a lehetőség...

gaben

Idézetet írta: MoparMan Dátum 2024 április 15, 20:052 percig kerestem mire meglett, elég hülye helyen van (nem ikon) és nem is szembeötlő
idézettel válaszolva viszont nincs ott a lehetőség...

Tény, hogy nem a legtutibb, de majd ez is alakul.
Fentiekkel kapcsolatban van ötlet?


MoparMan

Idézetet írta: gaben Dátum 2024 április 15, 20:03Üdv az új fórumon,

kérlek, hogy a fölös energiákat a lehetséges migrálásra fordítsuk.
A többi menet közben jön majd, kialakul, viszont pár topikot érdemes lenne áthozni ide is.

Segítőnk @rty42, akinek köszönhetjük ezt a fórumot, az alábbiakat írta ezzel kapcsolatban:
Ezek az adatbázismezők elégségesek a témákhoz.

topic -> topic neve (mindegy milyen formátum, úgyis át kell majd fordítani SMF-es ID-kra)
poster_time -> hozzászólás ideje (int unsigned)
poster_name -> hozzászóló nickneve (varchar(255))
body -> hozzászólás szövege (text)


üdv és köszi, gaben

rendben, akkor bug report off. tekintsük tárgytalannak...
többször leírtam már: a GDPR-el nem kompatibilis a nevek (és semmiféle egyéb személyes adat, beleértve az user id-t is) átadása a név használójának tevőleges beleegyezése nélkül. csak anonimizált azonosítókat adhatok át amelyből nem következtethető a felhasználó. leírtam egy lehetséges megoldást is. választ nem kaptam.


gaben

Idézetet írta: MoparMan Dátum 2024 április 15, 20:12rendben, akkor bug report off. tekintsük tárgytalannak...
többször leírtam már: a GDPR-el nem kompatibilis a nevek (és semmiféle egyéb személyes adat, beleértve az user id-t is) átadása a név használójának tevőleges beleegyezése nélkül. csak anonimizált azonosítókat adhatok át amelyből nem következtethető a felhasználó. leírtam egy lehetséges megoldást is. választ nem kaptam.



Igen és köszi, erre azért nem ment válasz, mert sajnos Feri aki azt a másik fórumot ügyezte, balesetet szenvedett, műtét, stb., szóval el kellett engednünk azt a vonalat.

Most viszont már van egy működő struktúra, csak egy kis tartalomfeltöltés kellene neki..

Ki kell találni, hogy mivel kezdjük, pl mehetnének az UCCNC topikok, azzal a kikötéssel, amiket korábban írtál mail-ben.

MoparMan

Idézetet írta: gaben Dátum 2024 április 15, 20:25Igen és köszi, erre azért nem ment válasz, mert sajnos Feri aki azt a másik fórumot ügyezte, balesetet szenvedett, műtét, stb., szóval el kellett engednünk azt a vonalat.

Most viszont már van egy működő struktúra, csak egy kis tartalomfeltöltés kellene neki..

Ki kell találni, hogy mivel kezdjük, pl mehetnének az UCCNC topikok, azzal a kikötéssel, amiket korábban írtál mail-ben.


és akkor ezt átbeszéltétek, hogy az összes migrált bejegyzés név nélküli lesz?
aki most csinálja ezt (@rty42) megkapta az infót a migrációs lehetőségekről amit korábban küldtem?

gaben

Idézetet írta: MoparMan Dátum 2024 április 15, 20:36és akkor ezt átbeszéltétek, hogy az összes migrált bejegyzés név nélküli lesz?
aki most csinálja ezt (@rty42) megkapta az infót a migrációs lehetőségekről amit korábban küldtem?

Szerintem nincs más út, vagy ez, vagy töküres marad az összes topik és kezdhetjük 0-ról.
Most küldtem át @rty42 kollégának, mert idáig még nem jutottam el, 1 hete él ez a fórum.

svejk

Az én problémáim szerepelnek a felsorolásaidban de én nem tudok mit tenni ellene.
Többőtökkel beszéltem már erről de úgy látszik nincs is normális forummotor legalábbis ingyen.
Nagyon kevés fórumot látogatók, azokat is csak hébe-hóba de nekem azok is mind ilyen bénának tűnnek.

Anno az SGforummal teljesen jól el voltunk évekig. Pár embertől megkaptuk milyen béna, de azok a tagok nem voltak egyébként sem hasznosak.

Ami fejlesztést csináltál - ugye most MoparMan-nek akarok válaszolni- az szinte mind elönyunkre vált, de ott is voltak akik fikázták.


Szóval a felsorolt és későbbiekben elöjövö hibákat jó lenne kijavítani, ez tény.







dezsoe

Igen, kicsit el lettünk kényeztetve a jól követhető fórummal.

MoparMan

Idézetet írta: dezsoe Dátum 2024 április 15, 20:55Igen, kicsit el lettünk kényeztetve a jól követhető fórummal.

én kérek elnézést  ;D  ;D  ;D

svejk

Azt a részét megbocsájtjuk! :)


svejk

Bocs a láma kérdésért, de így hogy meg van ez az új domain név később válthatnánk másik forummotorra?

Ha igen akkor megint jönne ez a buzi GDPR probléma?

svejk

Eh, egy válasz gombot varázsoljatok mert nekem nincs erre az idézgetésre sem időm sem idegrendszerben.
Telón kifejezetten nagy élvezet. :(

Még csak páran vagyunk de mi lesz ha egyszerre 6-7 ember kezd el témába írni?
 
Ha így marad, akkor sok esetben több helyet fog elfoglalni az idézet mint maga a válasz.

MoparMan

Idézetet írta: svejk Dátum 2024 április 15, 21:19Bocs a láma kérdésért, de így hogy meg van ez az új domain név később válthatnánk másik forummotorra?

Ha igen akkor megint jönne ez a buzi GDPR probléma?

fórummotort cserélhettek bármikor.
a GDPR dolog amiatt kell, mert változik az adatkezelő személye (eddig a cégem volt most pedig te leszel vagy akit kijelöltök magatok közül). a fórumtagoknak regisztrációkor tevőleg bele kell egyezniük, hogy kezelhesd a személyes adatait. talán emlékszel, hogy amikor bevezették, nálam is el kellett fogadni az új adatkezelési szabályzatot.
mondjuk itt ez sem volt regisztrációkor, de a bug report most ugye nem fontos  :P
ez a google-fordított valami ami "regisztrációs szabályzat" címen szerepel az biztosan nem lesz elég...