Hírek:

SMF - Just Installed!

Semleges csevegő

Indította gaben, 2024 április 09, 07:01

Előző téma - Következő téma

rty42

Feltettem, a böngészőben megjelenés eltarthat egy darabig mert ezt csak ritkán nézi és jól megjegyzi...
Azt lehet csinálni ami elvileg segít, hogy közvetlenül magát az ikont betölteni: https://hobbicncforum.hu/favicon.ico

Már ez a négy betű is kicsit nehezen olvasható (esetleg csak CNC?), de azért szerintem még vállalható.
Több szöveget én biztosan nem próbálnék ilyen mütyür ikonba belezsúfolni.

dezsoe

Jó lesz ez, szerintem, mert meg lehet ismerni a fülek között és ez a lényeg. A sima CNC a régi honlap ikonja, azt nem kéne. Talán azt lehet még kipróbálni, hogy kisbetűkkel írni a hcnc-t, hogy jobban látszódjon az első betű. Egy próbát megérne.

rty42

meg lehet próbálni.
A generált képek közül a 16x16-os legkisebb méretet érdemes nézni, a tabokon akkora méretben jelenik meg.
Illetve érdemes mindél egyszerűbb betütípust választani, az is sokat tud számítani olvashatóságban.

PSoft

#48
Idézetet írta: rty42 Dátum 2024 április 14, 11:26meg lehet próbálni.
A generált képek közül a 16x16-os legkisebb méretet érdemes nézni, a tabokon akkora méretben jelenik meg.
Illetve érdemes mindél egyszerűbb betütípust választani, az is sokat tud számítani olvashatóságban.

Megcsináltam két sorral...
Vélemény?

You cannot view this attachment.

32x32 és 16x16

       

rty42

Nekem tetszik (a hobbi ugyan nem igazán olvasható kicsiben, de a CNC így olvashatóbb és a régi fórummal sem összekeverhető)

Illetve ha a fórum itteni neve Hobbi CNC Fórum (és ez van az URL-ben is), akkor lehetne az ikonban is Hobbi a Hobby helyett.

PSoft

Idézetet írta: rty42 Dátum 2024 április 14, 15:14Nekem tetszik (a hobbi ugyan nem igazán olvasható kicsiben, de a CNC így olvashatóbb és a régi fórummal sem összekeverhető)

Illetve ha a fórum itteni neve Hobbi CNC Fórum (és ez van az URL-ben is), akkor lehetne az ikonban is Hobbi a Hobby helyett.

;)

You cannot view this attachment.

You cannot view this attachment.  You cannot view this attachment.

dezsoe

Nekem kifejezetten tetszik! Hiába pici, jól felismerhető a többi lap között.

rty42


svejk

Ez így tök jó, ugyesek vagytok!

PSoft

Idézetet írta: svejk Dátum 2024 április 14, 19:36Ez így tök jó, ugyesek vagytok!

Egy darabig keresgéltem olyan favicon-t amelyik két sorban is enged írni...
Aztán...eszembe jutott a jó öreg Corel.
Ott kb. három perc volt "összeütni". :) Utána még, játszottam kicsit a formákkal.

You cannot view this attachment.

MoparMan

Sziasztok!

Jöttem megnézni hogy álltok. meg egy kicsit trollkodni  ;D  ;D

Bug reportot hova írhatom?  ;D

dezsoe

Idézetet írta: MoparMan Dátum 2024 április 15, 17:29Bug reportot hova írhatom?  ;D

Jegyzettömb? ;D

Gondolom (remélem), hogy az építő kritikát szívesen fogadjuk.

svejk

Ha ötletet is kapunk a megoldásra még jobb!


MoparMan

csak az első 5 perc benyomásai:

- regisztráció captcha olvashatatlan, csak a felolvasás segít
- regisztráció email-es megerősítés nincs. így gyakorlatilag bárki regisztrálhat akár kamu címmel is (csalók?)
- név ne legyen változtatható
- email változtatás csak emailes megerősítéssel (ez nálam sem volt de kéne! csalók, utólagos nyomeltüntetés?)
- magamnál látszik az email címem, másoknál nem látom. ha nektek is látszik az enyém azért ezt kéne tudni szabályozni, de nem találtam rá opciót. magamnak meg minek írnék emailt :D
- magamnak is tudok PÜ-t küldeni. ez nem feltétlen bug de elég haszontalan funkció :D
- profilnál timezone állítgatási lehetősége szerintem csak kavarodást okoz. mellesleg a default az UTC+2 miközben mi UTC+1 (CET) vagyunk
- bejegyzések alapértelmezett listázása idő szerint csökkenő lenne a praktikusabb
- fő témák alapértelmezett listázása legutóbbi aktivitás szerint csökkenő lenne a praktikusabb
- hiányos magyar fordítás
- beidézett válasz...hát ez a legzsibbadtabb megoldás amit valaha kitaláltak. nyilván ez nem ti hibátok hanem fórummotor adottság. mindenesetre katasztrofális

megoldásokat nem tudok. nem ismerem a fórummotort. nekem nem jött be anno. igaz a többi sem. ezért lett saját fejlesztés...
át kell nézni a fórum beállításait és/vagy keresni SMF pluginokat a kívánt módosításokhoz, funkciókhoz

MoparMan

be akartam tenni egy képet: a főoldalon - gondolom az adminok, moderátorok más színnem vannak írva - nehezen olvashatóak a nevek a színválasztás miatt
de nincs képfeltöltési lehetőség, beszúrni is caak url-ről lehet