Hírek:

SMF - Just Installed!

Semleges csevegő

Indította gaben, 2024 április 09, 07:01

Előző téma - Következő téma

rty42

Idézetet írta: dezsoe Dátum 2024 április 10, 17:16Így van, idézet gomb és mehet  ;)

Ha jól csinálod, akkor az egész topik ott lesz a válaszban. :)
most bekapcsolva így néz ki a válasz...

rty42

Idézetet írta: svejk Dátum 2024 április 10, 18:25No, most meg a céges Cisco umbrella blokkolja a fórumot :(
Ez ellen mit lehet majd tenni?

tartok tőle hogy mi ez ellen semmit nem tudunk tenni, a cisco umbrellát kell meggyőzni hogy hagyjon hozzáférni a fórumhoz, esetleg valami VPN megoldáson keresztül csatlakozni a fórumhoz  :(

gaben

Szia Gyuri,

köszi a segítséget és a magyar Ászf-et is. 🙏

gaben

Sziasztok,

mivel az éves tárhely most kb 15GB-os, ezért nincsenek korlátlan lehetőségek a képeknek.
Amennyiben lesz itt is adok-veszek topik, úgy szerintem 2 lehetséges út van számára, mivel valszeg ez venné igénybe a legjobban a tárhely kapacitását.
1: az igényeknek megfelelően mindig nagyobb méretű csomagra váltunk, ennek ugye pénzügyi vonzatai vannak
2: a piacteret lehetne úgy alakítani, hogy aki eladta a cuccát az a poszt törölve lesz


Vélemény?

D.Laci

Idézetet írta: gaben Dátum 2024 április 11, 06:48Sziasztok,

mivel az éves tárhely most kb 15GB-os, ezért nincsenek korlátlan lehetőségek a képeknek.
Amennyiben lesz itt is adok-veszek topik, úgy szerintem 2 lehetséges út van számára, mivel valszeg ez venné igénybe a legjobban a tárhely kapacitását.
1: az igényeknek megfelelően mindig nagyobb méretű csomagra váltunk, ennek ugye pénzügyi vonzatai vannak
2: a piacteret lehetne úgy alakítani, hogy aki eladta a cuccát az a poszt törölve lesz


Vélemény?

Sziasztok!

2. Honnan lehet tudni, hogy eladta? Nagyrésze lusta lesz jelezni :(
1. Lehet növelni a tárhelyméretet néhányan biztos hozzá járulunk.
  De a nem jelentet eladott hirdetések nagyban megnövelik majd a költéséget.
  Szerintem kel egy idő limit, ha eladta akkor még ne legyen törölve, csak zárolva, ne lehessen hozzá szólni.
  Egy másik idő limit, ha eladta ha nem törölve lesz.

gaben

Szia Laci,

a szabályokat mi hozzuk, ezt nem bízhatjuk mindenki kénye kedvére.
Szerintem lehetne beállítani egy 30 napos időszakot, mileőtt a rendszer vagy a modik törlik az ennél régebbi posztokat.
A tárhelyet lehet növelni persze, ez csak pénz kérdése, semmi egyéb.
Az lenne a legjobb, ha a piactér szereplői is beszállnának a finanszírozásba és nem nekünk kellene az összes költséget vállalni.
Bár ez nehézkes, mert akkor mindjárt meggyanúsítana pár emberke, hogy a pénzt új telóra, stb. költjük.  ;D

Szóval nem olyan egyszerű ez, de valamit ki kell találni, hogy hosszútávon is jól működjön.

dezsoe

A képmennyiség limitálásával csak az a baj, hogy a felhasználók elkezdenek külső tárhelyet használni (képfeltötés és egyéb oldalak), ami oda vezet, hogy egy idő után a képek törlődnek, a hozzászólások értelmetlenek lesznek.

gaben

Idézetet írta: dezsoe Dátum 2024 április 11, 11:23A képmennyiség limitálásával csak az a baj, hogy a felhasználók elkezdenek külső tárhelyet használni (képfeltötés és egyéb oldalak), ami oda vezet, hogy egy idő után a képek törlődnek, a hozzászólások értelmetlenek lesznek.

Ez is igaz, de amit írtam az csak az adok-veszekre lenne bevezetve.
A többi topiknál maradjon a weblap saját tárhelye.

svejk

Idézetet írta: svejk Dátum 2024 április 10, 18:25No, most meg a céges Cisco umbrella blokkolja a fórumot :(


Hopsz, megszűnt a blokkolás, valami lett csinálva?

dezsoe

Biztos kivárt egy napot, hogy még létezik-e az oldal. :)

PSoft

Sziasztok!
Jó lesz ez, csak még...ismerkedni kell vele.  :)

gaben

Idézetet írta: PSoft Dátum 2024 április 11, 18:55Sziasztok!
Jó lesz ez, csak még...ismerkedni kell vele.  :)

Szia Béla  ;)

gaben

Svejk kolléga is admin titulust kapott, valamint Dezsoe az UCCNC és társai moderátora, PSoft pedig általános moderátor lett.
Nem kérdeztem meg senkitől, hogy szeretné e, de úgy gondolom a fórum jövője szempontjából erre szükség volt.
Kéretik megérteni és elfogadni! 😉
Köszönöm és üdv,
gaben

dezsoe

Idézetet írta: gaben Dátum 2024 április 11, 21:09Svejk kolléga is admin titulust kapott, valamint Dezsoe az UCCNC és társai moderátora, PSoft pedig általános moderátor lett.
Nem kérdeztem meg senkitől, hogy szeretné e, de úgy gondolom a fórum jövője szempontjából erre szükség volt.
Kéretik megérteni és elfogadni! 😉
Köszönöm és üdv,
gaben

Reszkessetek, szabálysértők!  ;D

gaben

Van egy "Admin and Mods" topik is, hogy a fórum dolgaival kapcsolatos témákat ott tudjuk megbeszélni.
Ezt a tagok nem látják, csak az adminok és modik. 😉