Hírek:

SMF - Just Installed!

Semleges csevegő

Indította gaben, 2024 április 09, 07:01

Előző téma - Következő téma

MoparMan

lesz majd egy ilyen a beállításoknál. egyelőre nem nyilvános, ne keressétek  ;D

gaben

Na ez király, köszi Moparman!  [#worship]

És persze Gyurinak is jár a nagy pacsi!  [#taps]  wave.gif

svejk

Sokat káromkodtatok az utolsó pár hozzászólásban, de úgy látom megérte!  :)  [#worship]

rty42

#138
Idézetet írta: MoparMan Dátum 2024 április 30, 11:27ott volt, de az volt ráírva, hogy letiltva  :St
Nem az hogy "nem elérhető?"

Az elvileg csak azt jelenti hogy éppen nem tűntem online lenni az SMF szempontjából... és persze ettől még lehet rákattintani és PÜ-t küldeni.

Elég félrevezető felirat, ha nem gond szerintem el is tüntetem.
Vagy átírom az "elérhető"-t online-ra a "nem elérhető"-t offline-ra... vagy ami nektek szimpatikus.

rty42

Az a dolog ott Pokióban... úgy látszik elkészült  ;D

A regisztrációk megerősítése oldalon minden feléhasználó neve mellett megjelenik egy kis ikon ami jelzi az állapotát:
  • zöld pipa: felhasználónév létezik, adattovábbítást engedélyezte és az email egyezik
  • kék pipa: új felhasználónév
  • sárga alapon felkiáltójel: felhasználónév létezik, de az adattovábbítást nem engedélyezte (így az email egyezését nem tudjuk)
  • piros X: felhasználónév létezik, adattovábbítást engedélyezte de az email nem egyezik
Mindegyik ikon az egeret fölé mozgatva kiírja mit jelent.
Piros X-es felhasználót nem gyártottam, de erősen hiszek benne hogy az is létezik (ahhoz kellene még egy tesztfelhasználó a régi fórumon aki elfogadta az adattovábbítást, esetleg holnap megoldom, csak ahhoz MoparMan asszisztanciája is szükséges)

PSoft

You cannot view this attachment.
Mindenki nyaral?

gaben

Idézetet írta: PSoft Dátum 2024 május 06, 20:04You cannot view this attachment.
Mindenki nyaral?

Vagy csak dolgozik... ;)  ;D

svejk

Idézetet írta: PSoft Dátum 2024 május 06, 20:04You cannot view this attachment.
Mindenki nyaral?

Én várok türelmesen, de azért napjában kétszer benézek ide van-e történés.

gaben

Érdeklődtem Gyurinál, hogy sikerült e egyeztetni Moparman-nel.

rty42

A magam részéről tesztadatokra várok, illetve el kellene dönteni hogy mit akarnánk áthozni.

Szintén javasolnám én is hogy egy adatvédelmi szabályzatot kellene iratni valakivel mielőtt mindenki regisztrálni kezd.
A fórummotor ugyan elvileg elfogadtatja az ASZ-t (ha van) a már regisztrált ferlhasználókkal is, de tisztább a regisztrációkor eleve elfogadtatni.

gaben

Idézetet írta: rty42 Dátum 2024 május 07, 16:15A magam részéről tesztadatokra várok, illetve el kellene dönteni hogy mit akarnánk áthozni.

Szintén javasolnám én is hogy egy adatvédelmi szabályzatot kellene iratni valakivel mielőtt mindenki regisztrálni kezd.
A fórummotor ugyan elvileg elfogadtatja az ASZ-t (ha van) a már regisztrált ferlhasználókkal is, de tisztább a regisztrációkor eleve elfogadtatni.

Ezt az ASZ-t nagyon személyre (fórumra) kell szabni, vagy lehet egy tök általános is?

rty42

Hát szokott benne lenni olyan hogy adatkezelő, az nyilván egyedi, de amúgy szerintem viszonylag standard dolgok kellenek csak (sütihasználat (csak ami a fórum működéséhez elengedhetetlen), személyes adatok (csak azt kötelező megani ami a fórum működéséhez elengedhetetlen), a felhasználó hogy élhet a GDPR által biztosított jogaival (ír az adminnak aki teszi amit kell)).

De nekem ebben nincs rutinom, jobb lenne olyat (ügyvéd?) kérdezni aki ebbe jobban beleásta magát.

Kicsit körbenézve vannak a neten cégek akik üzletszerűen foglalkoznak ASZ írással, de amelyikekre ránéztem inkább cégek komplex ASZ szerkesztésével foglalkoznak értelemszerűen nem kis pénzért.

svejk

Csak kíváncsiságból belenéztem a  Hobbielektronika ilyen irányú dolgaiba.

https://www.hobbielektronika.hu/help/hasznalat.php

(egyébként hogy kell itt linkelni rákattintósan)

Eh... ez a világ már nem nekem való. :(


svejk

Idézetet írta: svejk Dátum 2024 május 07, 19:51(egyébként hogy kell itt linkelni rákattintósan)




He-he... így egyszerűen. :)

svejk

Bár most nézem a mostani sem piskóta.

https://forum.hobbycnc.hu/privacy.php

Ki a f@sznak van ilyenekre ideje? Egyáltalán ki olvassa el ezeket?

Ezek az önvédelmek mind nem kellenének ha nem adnának teret a rosszindulatú támadásoknak a jogalkotók.
De ugye ügyész, ügyvéd, politikus mind egy kaptafára való.

Eh, elrontottam a napomat. :(