Hírek:

SMF - Just Installed!

Semleges csevegő

Indította gaben, 2024 április 09, 07:01

Előző téma - Következő téma

svejk

A mostani fõrum Nick név listájával gondolom nem sértenénk szabályt ha arra használnánk hogy ezekkel a nevekkel ne lehessen regisztrálni, csak ha jóvá hagyja valaki.

Azt meg lehetne csinálni, hogy felvennénk az új fórumba minden Nick nevet egy generált jelszóval?

Aztán ha valaki át akar jönni akkor a régi fórumon ír nekem egy privátot én meg elküldöm neki a generált jelszót, amit ugye utána meg tud változtatni.

svejk

Vagy már maga Nick név is GDPR- sért?

MoparMan

Idézetet írta: svejk Dátum 2024 április 29, 00:56Vagy már maga Nick név is GDPR- sért?

igen. a nicknév személyes adatnak minősül.
annyit lehetne még tenni, hogy itt pl gondolom regisztrációkor ellenőrzi, hogy van-e már ilyen név meg email cím
egy api-val beköthetnénk hozzám, hogy ellenőrizze ott is. return-ban jön, hogy "létezik/nem létezik a név + jóváhagyva/nincs jóváhagyva az átvétel + email egyezik/nem egyezik"
ebből aztán ki lehet matekolni a teendőket (hagyja jóvá a régin mielőtt itt regel, stb)

ez lehet gdpr-kompatibilis járható út

rty42

Ez megoldhatónak tűnik.

Úgyis kézi jóváhagyásra van kötve a regisztráció, oda beköthetek egy linket ami átkérdez az adott nick+email párossal.

gaben

Idézetet írta: rty42 Dátum 2024 április 29, 14:25Ez megoldhatónak tűnik.

Úgyis kézi jóváhagyásra van kötve a regisztráció, oda beköthetek egy linket ami átkérdez az adott nick+email párossal.

Na ez tényleg jó ötlet, csináljátok.
Mire visszaérek szabiról készen legyen!  ;D

rty42

Ugye jó messzire mész?  ;D

gaben

Idézetet írta: rty42 Dátum 2024 április 29, 17:07Ugye jó messzire mész?  ;D

Pénteken mentem, holnap már jövök.  :St  ;D

MoparMan

Idézetet írta: rty42 Dátum 2024 április 29, 14:25Ez megoldhatónak tűnik.

Úgyis kézi jóváhagyásra van kötve a regisztráció, oda beköthetek egy linket ami átkérdez az adott nick+email párossal.

curl megy ezen a szerveren? azzal hipp-hopp össze lehetne rakni

rty42

#128
Hát a legegyszerűbb ha készítek egy linket a megerősítő oldalra ami új lapon meghívja amit mondasz (paraméterben adva userid-t és email-t) és akkor ott olvasható  a verdikt.

Ha nagyon akarjuk cizellálni megcsinálhatom szebben (ajax request + alert mondjuk).

Vagy ha automatikusan akarjuk odatenni nem csak kattintásra lekérni, akár felhasználónként egy kicsi iframe-be be is ágyazhatom (gondolom a válasz max 1-2 szó, a megerősítendő felhasználók listáján alighanem elfér)...

rty42

#129
Persze egy curl típusú megoldásnak kétségtelenül előnye hogy szűrhetsz a kliensre mert az csak erről a szerverről jöhet.

Megnézem mit lehet.

Úgy látom van curl.

MoparMan

Idézetet írta: rty42 Dátum 2024 április 29, 20:22Persze egy curl típusú megoldásnak kétségtelenül előnye hogy szűrhetsz a kliensre mert az csak erről a szerverről jöhet.

Megnézem mit lehet.

plusz nem kell bajlódni a "same origin policy", CORS, JSONP kombóval hogy az ajax működjön "cross domain"

rty42

Argh... csak rémálmaimban jöjjön elő :(

Jó lesz a curl.

MoparMan

Idézetet írta: rty42 Dátum 2024 április 29, 21:00Argh... csak rémálmaimban jöjjön elő :(

Jó lesz a curl.

összedobtam rá egy API-t
ha tudnék neked privátot küldeni akkor elküldeném...  ;D

rty42

#133
küldtem email-t, de kellene működnie a PÜ küldésnek is
Nem jelenik meg a gombja?
You cannot view this attachment.

MoparMan

Idézetet írta: rty42 Dátum 2024 április 30, 11:07küldtem email-t, de kellene működnie a PÜ küldésnek is
Nem jelenik meg a gombja?
You cannot view this attachment.

ott volt, de az volt ráírva, hogy letiltva  :St