Hírek:

SMF - Just Installed!

Semleges csevegő

Indította gaben, 2024 április 09, 07:01

Előző téma - Következő téma

PSoft

Idézetet írta: rty42 Dátum 2024 április 25, 22:49Ezeket csak mint link át kell venni a régi fórumról? Tudnak maradni ott ahol eddig voltak?

Szerintem igen, de majd a többiek(is) megerősítik, vagy megcáfolják.

D.Laci


D.Laci

Idézetet írta: rty42 Dátum 2024 április 25, 22:49Ezeket csak mint link át kell venni a régi fórumról? Tudnak maradni ott ahol eddig voltak?

Szerintem a legfelső sorba "Hobbi CNC fórum"  mellé berakható linkként. CNCTar    Archiv HobbyCNC


rty42

OK, igyekszem még a héten odatenni.

svejk

Idézetet írta: rty42 Dátum 2024 április 25, 22:49Ezeket csak mint link át kell venni a régi fórumról? Tudnak maradni ott ahol eddig voltak?

Igen.
A tárhelyet Smalla fórum társunk biztosítja/ üzemelteti.

Az archív fórum Moparmannál van letárolva, de elvileg elérhető lesz az idők végezetéig.
Ígérete szerint ha elindul ez az új akkor a mostani is archiválja lesz és read only elérhető marad az is.

rty42

#110
Bekötöttem fent a gombokat eljen.gif

Viszont ha a jelenlegi fórum úgyis elérhető marad read-only módon, akkor biztosan kell migrálással küszködni?
... lustaság fél egészség  ::)

Illetve ha lesz a mostani fórumból új archívum, az is beköthető, elvileg az archivum gomb tud lenyíló menü lenni és abban lehet a régi és az új archívum...

PSoft

Szuper!  eljen.gif

De ha kattintva új lapon nyílnának meg...még jobb lenne.  ;)

Hogy kell a migrálás, vagy nem kell, átgondolandó.
Ha az ígéret szerint read only módban elérhető/olvasható marad...
Valószínű hogy minden kiválasztott topikot sem kellene 1:1-ben áthozni, -soknál tizen évek anyaga- lehet esetenként elég volna pár hónap is.
 
Jó ötlet a lenyíló archívum menű is.  eljen.gif 

rty42

Nyitás új ablakban: kész.

PSoft

Idézetet írta: rty42 Dátum 2024 április 27, 20:37Nyitás új ablakban: kész.

You cannot view this attachment.

rty42

A legördülő archív választót is bekötöttem, egyelőre mindkettő a régi archívumra mutat.

MoparMan

Idézetet írta: rty42 Dátum 2024 április 27, 13:54Bekötöttem fent a gombokat eljen.gif

Viszont ha a jelenlegi fórum úgyis elérhető marad read-only módon, akkor biztosan kell migrálással küszködni?
... lustaság fél egészség  ::)

Illetve ha lesz a mostani fórumból új archívum, az is beköthető, elvileg az archivum gomb tud lenyíló menü lenni és abban lehet a régi és az új archívum...

megmarad a jelenlegi fórum read-only-ban!
migráció:
ez csak az én véleményem... sajnos ez a fórummotor alkalmatlan arra, hogy az eredeti struktúra szerint (válaszok módja) értelmes módon átültethető legyen :( azok hiányában pedig egy orbitális katyvasz lenne az egész...
lehet, hogy csak az userekkel kéne foglalkozni. vagy ha már lustaság akkor azzal sem  ;D  ;D

svejk

Idézetet írta: MoparMan Dátum 2024 április 28, 12:38megmarad a jelenlegi fórum read-only-ban!


 eljen.gif

Én így el tudnám engedni a migrálás kérdését.
A fontos kérdések úgy is eljönnek újra meg újra.

A felhasználónevek tekintetében is könnyen beszélek, mert az enyémet már nem lopják el. :)

Egyébként jellemző lenne szerintetek a rosszindulatúság?

Gondolom ha valaki bizonyítaná akkor lehetne ellene tenni utólag is.




rty42

Kérdéses esetben meg lehet nézni az archív fórumban az email címet, aki arról ír, az az eredeti felhasználó.

MoparMan

Idézetet írta: rty42 Dátum 2024 április 28, 20:38Kérdéses esetben meg lehet nézni az archív fórumban az email címet, aki arról ír, az az eredeti felhasználó.

azért van itt pár buktató:
az archív fórum read only, nem lehet bejelentkezni...
ha mégis be lehet:
nem tette láthatóvá az email címét

ezen túlmenően:
- rengeteg olyan email jött számomra ismeretlen (egy userhez sem köthető az adatbázisban) címről, hogy elfelejtette a jelszavát, küldjek új jelszót
- nem él már a regisztrációhoz használt címe vagy nem fér hozzá, írjam át erre a címre amiről most ír

utóbbi kettő ugye nem kivitelezhető mert azt ugye bárki "mondhassa"...

szóval ez kapufának tűnik nekem  :(


a másik verzió, hogy valaki regisztrál egy nevet ami régen létezett, onnantól ha a név eredeti használója át akarná hozni a nevét akkor már nem tudja mert itt létezik már csak másé.

nem is tudom mi lehet a megoldása a dolognak. igazából nincs is jó megoldás.

svejk


Valõban nincs...

Egyébként pár hozzászõlásból általában kiderūl a hozzászóló kiléte.

De nézzük reálisan a dolgot.
Akinek több száz vagy még több hozzászõlása van az ugy is figyelemmel kíséri a fórumot az időben beregisztrál.

Aki csak hébe-hóba jár erre annak meg tök mindegy mi a Nick neve.

Az esetleges aljas szándékot pedig úgysem lehet elkerūlni.

Adunk mondjuk 1 hónapot. Addig lehet Nick név ūgyben fellebbezni.
Általában mindenkinek van egy-két forumbeli ismerőse aki tud érte kezeskedni, az alapján is lehetne dönteni.